Wesprzyj centrum baloniarstwa w górach - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grupa zapaleńców chce stworzyć w Beskidach wyjątkowe miejsce, które połączy w sobie kilka funkcji i dyscyplin. Finalizacja jest coraz bliżej i wciąż można jeszcze stać się współtwórcą tego przedsięwzięcia, biorąc udział w zbiórce w portalu crowdfundingowym. Na czym polega specyfika tej inicjatywy? 

moze tyt

 Ciekawy mix

Wyimek z tekstu Braci Golec  "tu na razie jest ściernisko", nie jest do końca adekwatny, gdyż stała tam już wcześniej chata góralska, położona w Beskidzie Śląskim, w Wiśle Malince. Droga do czegoś, jak "San Francisco" wciąż jednak pozostaje otwarta. Chatę w ubiegłym roku nabyli ją miłośnicy gór i latania. Postanowili stworzyć tam ośrodek, łączący i skupiający sympatyków tych właśnie dziedzin.  Obiekt, który stanie się bazą turystyczną na szlaku i beskidzkim centrum baloniarstwa. Miejsce, które ułatwi też turyście zakosztowania uroków latania, a baloniarzowi uprawianie narciarstwa lub turystyki pieszej.

Zbójnicka Chata

"Własnymi siłami przeprowadziliśmy generalny remont budynku:

- izolację fundamentów

-wymianę podłóg

-skucie i położenie nowych tynków

-remont dachu

-wymianę wszystkich instalacji i założyliśmy gazowe centralne ogrzewanie- ekologia przede wszystkim. Mamy nową stolarkę i nową drewnianą elewację..." - informują organizatorzy.

Budynek posiada obecnie dwa apartamenty oraz część przeznaczoną dla balonów. O specyfice części awiacyjnej poinformujemy niebawem.

"Rzuć grosza wraz z bratem na Zbójnicką chatę!!"

Takimi słowami organizator, Andrzej Jasek, zachęca do wzięcia udziału w zbiórce pieniężnej na rzecz ośrodka. Co jest jej celem?

"Środki zebrane podczas zrzutki przeznaczymy na dokończenie remontu. Czeka nas jeszcze doprowadzenie kanalizacji (prace projektowe i uzgodnienia w trakcie) oraz budowa parkingu. Ponadto naszym marzeniem jest budowa lub zakup zewnętrznej sauny, góralskiego jacuzzi i może małego basenu."

Plany co do tego miejsca są znacznie szersze. Czego będą jeszcze dotyczyć, o tym także powiadomimy niebawem. Już teraz natomiast można "rzucić grosza". Zbiórkę znajdziecie w portalu zrzutka.pl, pod zamieszczonym poniżej linkiem. Stamtąd też dowiecie się, jakie nagrody czekają na wpłacających. 

https://zrzutka.pl/chata 

Udostępnij

Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę