Zatrzymano pracowników z Ukrainy na "nielegalu" - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

We wtorek 21 listopada funkcjonariusze z Placówek Straży Granicznej w Kaowicach - Pyrzowicach i Bielsku - Białej zatrzymali nielegalnie pracujących obywateli Ukrainy, z czego kilku w powiecie żywieckim.

Straz graniczna osobowy

W wyniku przeprowadzonych kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców w powiecie tarnogórskim i żywieckim funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali siedmioro nielegalnie pracujących Ukraińców. W pierwszym przypadku czterech obywateli Ukrainy pracowało przy budowie domu jednorodzinnego, a w drugim trzech zatrudnionych było w firmie z branży elektrycznej. Wszyscy zatrzymani cudzoziemcy pracowali u polskich pracodawców lecz nie posiadali dokumentów pozwalających im na legalne wykonywanie pracy.
Wobec zatrzymanych obcokrajowców zostały wszczęte postępowania administracyjne, które zakończyły się wydaniem decyzji zobowiązujących ich do powrotu. Polscy pracodawcy powierzając nielegalnie pracę obywatelom Ukrainy naruszyli przepisy ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Grozi im za to wysoka grzywna.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę