Trudne warunki na drogach - uważajcie! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przy obecnej pogodzie trudno się poruszać po beskidzkich drogach. Jest niebezpiecznie, policja donosi o zdarzeniach drogowych i ostrzega.

 

Do jednego z nich doszło rano, około godz. 08.00 na ul. Kopernika, niedaleko skrętu w stronę Mostu Trzebińskiego. Jak podała oficer prasowy żywieckiej policji asp.szt. mgr Mirosława Piątek - prowadzący Hyundaya 29- letni mieszkaniec powiatu żywieckiego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się nadjeżdżającym z przeciwka samochodem Opel Vectra, prowadzonym przez 22 - letnią mieszkankę naszego powiatu. Nikt nie ucierpiał, sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.
W Pewli Wielkiej samochód dostawczy również nie utrzymał toru jazdy i znalazl się wywrócony na poboczu. Tam na szczęście też nikt nie ucierpiał. 
Policja apelje do wzystich uczestników dróg aby pamiętali o swoim bezpieczeństwie i dostosowali prędkość do warunków panujących na drodze. Przypomina również o odpowiednim odśnieżeniu samochodu. Pojazd musi być tak utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innym uczestnikom ruchu drogowego, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę.Zalegająca na dachu biała czapa śniegu przy ostrym hamowaniu może zsunąć się na szybę, ograniczając widoczność kierowcy. Dokładne odśnieżenie pojazdu, przede wszystkim szyb i świateł, zapewni dostateczne pole widzenia kierowcy, prawidłowe działanie oświetlenia pojazdu, jak również czytelność tablic rejestracyjnych. Należy pamiętać o usunięciu z dachu pojazdu lub przyczepy lodu, który spadając może spowodować uszkodzenie innego pojazdu lub doprowadzić do poważnego wypadku. Korzystając z prawidłowo utrzymanego pojazdu kierujący zapewni bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

 

 

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę