Uwaga! Nowy radar - bat na piratów drogowych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Żywiecka drogówka otrzymała na stałe nowoczesny laserowy miernik prędkości.

Radar w zyw policji

- Pogląd, że jazda tuż koło siebie chroni przed wyłapaniem przez radar staje się mitem, głównie dlatego, że można namierzyć konkretny pojazd, znajdujący się pośród innych. Ponadto zapis video powoduje, że szybko po ewentualnym popełnieniu wykroczenia drogowego można zacząć kontrolować następny pojazd – powiedział mł. aspirant Marek Durnaś z żywieckiej Komendy Powiatowej Policji, który prezentował walory nowego urządzenia.
Laser firmy TruCAM, mały – przenośny - może ustawiać zbliżenie i ostrość na aktualnie mierzony pojazd i utrzymywać optymalne warunki zapisu video w trakcie całego pomiaru. W rezultacie zapisany zostaje dowód każdego wykroczenia, który przedstawiać można w sądzie. Mierzy nie tylko prędkość, ale dokonuje też i zapamiętuje zapis video prowadzącego pojazd. Radar wychwytuje prędkość wybranego pojazdu, niezależnie od natężenia ruchu. Może badać dynamikę pojazdów poruszających się w jego kierunku lub przeciwnym w odległości od 15 do 1200 metrów, jednak najlepszej jakości zapis robiony jest maksymalnie do 150 metrów.
Sprzęt zakupiony został i przekazany „naszej” KPP przez Komendę Główną Policji. Takie same otrzymały i inne komendy powiatowe w całym województwie. Do marca ma być ich 400 w całym kraju.
Prezentacja radaru miała miejsce przy przejściu dla pieszych na ul. Witosa, na wysokości kładki przed żywieckim Amfiteatrem:
- To miejsce nie jest przypadkowe. Nasze patrole często tutaj stoją, gdyż to teren szczególnie niebezpieczny, jeśli chodzi o zagrożenia w ruchu drogowym. Kierowcy samochodów mają tutaj tendencję do szybkiej jazdy, a wcześniej jest przejście dla pieszych - powiedziała sierżant sztabowy Jolanta Frydel.
O miejscu tym i jego zagrożeniach pisaliśmy TUTAJ

Udostępnij

5
+4
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę