Ukarany za kradzież stroiszu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych. Dla większości jest to czas zadumy i refleksji. Jednak są i tacy, którzy wykorzystują zbliżające się święto i w sposób nielegalny pozyskują stroisz. O tym, że jest to kosztowny i nieopłacalny interes przekonał się 30-letni mieszkaniec małopolski, przyłapany na gorącym uczynku w naszym regionie.

"Kilka dni temu dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację od strażników leśnych z Jeleśni, że w lasach w Koconiu może dochodzić do nielegalnego pozyskiwania stroiszu. Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi z Gilowic. Policjanci, wspólnie z leśnikami, przez ponad 1,5 godziny obserwowali teren. Dzięki temu, zatrzymali na gorącym uczynku wycinki stroiszu, 30-letniego mieszkańca małopolski. Mężczyzna za złamanie prawa został ukarany mandatem karnym w wysokości tysiąca zł." - głosi informacja żywieckiej komendy.

"Stroisz" oznacza gałązki iglastych drzew i krzewów, które są podstawowym materiałem do produkcji wieńców i różnego rodzaju ozdób nagrobnych. Nielegalne pozyskiwanie stroiszu stanowi poważne zagrożenie dla lasów, dlatego policjanci wspólnie z leśnikami, przez cały okres przedświąteczny, będą kontrolować miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do tych nielegalnych praktyk.

Udostępnij

1
-1
2
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę