Znów fałszywe telefony - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wczoraj dwie mieszkanki Żywca odebrały telefon, w którym mężczyzna przedstawiał się jako członek ich rodziny i mówił, że miał wypadek.

Policja telefon

Pierwszy telefon miał miejsce tuż przed 12.00. Do mieszkanki Żywca zatelefonował mężczyzna, który twierdził, że jest jej wnukiem. Zaczął mówić, że miał wypadek, jednak żywczanka zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem i przerwała połączenie. Kolejny telefon miał miejsce około 14.20. Tym razem mężczyzna zadzwonił do innej mieszkanki Żywca i twierdził, że jest jej synem. Również zaczął mówić o wypadku, jednak rozmówczyni, zorientowała się, że podawane informacje nie polegają na prawdzie i przerwała połączenie.

"Po raz kolejny apelujemy, aby uważać na osoby próbujące nas oszukać. Pamiętajmy, że oszuści mogą również wykorzystywać aktualną sytuację panującą w Kraju i proponować do sprzedaży testy, lekarstwa, czy też podawać się za pracowników służb. Najważniejszą zasadą, o której należy pamiętać, to nie tracić głowy i zweryfikować informacje podawane przez mówiącego. Gdy mamy jakiekolwiek podejrzenie, że możemy mieć do czynienia z oszustem, najlepiej przerwać połączenie, a o sytuacji powiadomić mundurowych." - informuje żywiecka Policja.

Udostępnij

0
0
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę