Znów zaatakowali fałszywi policjanci - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Oszuści po raz kolejny spróbowali swoich sił i podając się za fałszywych policjantów próbowali zdobyć pieniądze. Tym razem mieszkańcy Żywiecczyzny nie dali się nabrać. Jak tylko zorientowali się, że mają do czynienia z oszustami przerwali połączenie. Kolejne jednak próby pokazują, że oszuści nie odpuszczają, dlatego mundurowi apelują o ostrożność i przypominają, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie lub wypłacanie gotówki.

W środę tuż przed 14.00 do mieszkańca Łękawicy zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako funkcjonariusz policji, podał również swój identyfikator służbowy. W rozmowie powiedział, że rozpracowuje grupę oszustów, którzy mają kopię dowodu osobistego mężczyzny i korzystając z jego danych chcą przejąć pieniądze. Na szczęście rozmówca zachował zimną krew, zorientował się, że ma do czynienia z oszustem i przerwał połączenie. Około 19.20 w Ciścu taki sam telefon odebrał 69-letni mężczyzna. On również zorientował się, że rozmawia z oszustem i szybko przerwał rozmowę. Dzięki ostrożności i zdrowemu rozsądkowi mieszkańcy powiatu żywieckiego nie stracili swoich oszczędności.

"Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że Policja nigdy nie prosi o przekazywanie lub wypłacanie pieniędzy z banku. Nasz apel o ostrożność kierujemy również do osób młodych - informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji, kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie lub wypłatę z banku dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła przezorność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności." - apelują policjanci.

Udostępnij

2
+2
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę