Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej organizuje tydzień bezpłatnych szkoleń. Dwa z nich odbędą się też w żywieckim oddziale tej uczelni.
Jakich tematów można się spodziewać w Żywcu przy ul. KEN 3?:
Inteligencja społeczna w zawodzie menedżera - 16.09. godzina 10:00-12:00
Z badań psychologicznych wynika, że nasz poziom inteligencji społecznej odpowiada za sukcesy we wszystkich niemal zawodach. Umiejętność rozumienia siebie i innych, zdolność odnajdywania się w trudnych sytuacjach międzyludzkich to poszukiwane kompetencje dla większości liderów i współpracowników. Człowiek jest istotą społeczną, nawet mózg mamy społeczny a jednak bywa, że sobie ze sobą i światem nie radzimy. Zapraszam na szkolenie, na którym dowiesz się jak mądrze współistnieć z innymi, jak pracować nad sobą, jak porozumiewać się bez porażek i podejmować wyzwania grupy, w której żyjemy.
Prowadząca: Edyta Nowak-Żółty – Prodziekan Wydziału Zamiejscowego w Cieszynie Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, nauczyciel akademicki. Dyplomowany coach po Akademii Profesjonalnego Coachingu. Od 10 lat jestem trenerem rozwoju osobistego. Akredytowany trener metody Insight Discovery – wykorzystuje testy tej metody do pracy z klientem.
Proponowane kierunki studiów podyplomowych:
Menedżerskie studia podyplomowe – poziom MBA
Zarządzanie projektami
Menedżer jakości
Zarządzanie Zasobami Ludzkimi
Uczeń z zaburzeniami zachowania w szkole/placówce oświatowej. Termin szkolenia: 16.09. godzina 10:00-12:00
W trakcie zajęć poruszone zostaną tematy, takie jak: analiza sytuacji rodzinnej ucznia – diagnoza zaburzonych zachowań oraz budowanie programu naprawczego – korekty zachowań w środowisku.
Prowadząca: mgr Borowska Cecylia – Specjalista w zakresie pedagogiki specjalnej – resocjalizacji i socjoterapii oraz zarządzania w oświacie. Od 20 lat konsultant ds. pedagogiczno-psychologicznych i doskonalenia zawodowego nauczycieli w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej, od 6 lat wykładowca na kierunkach pedagogicznych w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
W latach 2005-2008 konsultant zespołu regionalnego konsultantów woj. śląskiego ds. projektów edukacyjnych EFS, asesor MEN ds. oceny unijnych wniosków projektowych. Autor wielu projektów EFS, w tym autor i kierownik projektu „Muzykowanie szansą na udane życie i sukces” realizowanego w latach 2008-2009 w gminach Ustroń i Zebrzydowice dla dzieci i młodzieży. Od 2008 roku realizator dwóch projektów diagnostyczno-wychowawczych w ramach programu rządowego „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła” – wdrażanych przez MEN – zadanie III. Autor kilkunastu tematów szkoleniowych nagrodzonych grantami Kuratora Województwa Śląskiego realizowanych dla kilkudziesięciu grup nauczycieli.
Proponowane kierunki studiów podyplomowych:
Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną
Autyzm, Zespół Aspergera oraz inne całościowe zaburzenia rozwojowe
Zintegrowana edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne
Możliwość zapisu TUTAJ