Burmistrz szuka i nie szuka …? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Żywcu pojawiło się ogłoszenie o naborze do pracy dla osoby, która ma odpowiadać za politykę informacyjną ratusza i kontakty z mediami. Chodzi o stanowisko podisnpektora w Biurze Obsługi Burmistrza.

Ratusz Hujdus

 Rolę tę obecnie wykonuje rzecznik UM Żywiec Mariusz Hujdus. Czy to oznacza zmianę na stanowisku?
Jak sie okazuje, głównym "powodem" publikacji tego ogłoszenia w BIP jest zmiana w ustawie związanej z samorządem. Po jej nowelizacji w urzędach gmin, miast, w urzędach marszałkowskich nie ma już miejsca dla doradców i asystentów. Zapytaliśmy w ratuszu o rekrutację.
- To stanowisko pozostawało nieobsadzone od przeszło roku - konkretnie od czasu rezygnacji poprzedniego pracownika Pana Tomasza Terteki. Obowiązki związane z ww. stanowiskiem przejął asystent burmistrza ds. kontaktów z mediami. W wyniku nowelizacji ustawy o pracownikach samorządowych umowa o pracę ze wspomnianym asystentem rozwiąże się z mocy prawa początkiem grudnia br. Mając powyższe na względzie, koniecznym stało się obsadzenie długotrwale wakującego stanowiska urzędniczego - wyjaśnia Tomasz Buś, sekretarz Urzędu Miasta w Żywcu.
Oficjalnie nie wiadomo, jaki będzie wynik przeprowadzanego postępowania rekrutacyjnego. Ale obecny asystent i rzecznik burmistrza, starając się o „nowe” stanowisko również, zgodnie z wymogami, będzie musiał przejść rozmowę kwalifikacyjną i wszystkie procedury, związane z zatrudnieniem go w charakterze podinspektora.

Udostępnij

16
0
16

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę