Być piękną i zdrową. Zajęcia w Pewli - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ochotnicza straż pożarna może podejmować działania w bardzo wielu ważnych dziedzinach życia. Pewna placówka tego typu z naszego powiatu podjęła ciekawe i trochę nietypowe działania.

Pewel pieknosc

Ochotnicza Straż Pożarna z Pewli Wielkiej w ramach programu pilotażowego „Lokalne Inicjatywy Społeczne w Gminie Jeleśnia – 2017”, którego organizatorem i fundatorem jest Żywiec Zdrój, zdobyła grant na projekt „Z nowym rokiem nowe wyzwania”, którego celem jest popularyzacja zdrowego stylu życia oraz zwiększenie wiedzy na temat czynników warunkujących zachowanie zdrowia i dobrego samopoczucia poprzez promowanie aktywności fizycznej, jako elementu zdrowego stylu życia.

Nie tylko zgrabna linia i piękna cekawa fryzura

Dzięki tym działaniom od początku roku w budynku OSP Pewel Wielka co piątek odbywają się 1,5 godzinne zajęcia fitness, które cieszą się dużą popularnością. Uczestniczy w nich ponad 30 kobiet z terenu gminy Jeleśnia. 26 stycznia 2018 r – zainteresowane Panie miały możliwość uczestnictwa w prelekcji z właściwego żywienia oraz zachowań prozdrowotnych, podczas których dowiedziały się jak właściwie się odżywiać, jaki ma wpływ żywienie na nasz organizm i jego funkcjonowanie. 23 lutego 2018 r w salonie fryzjerskim „Anabel” - połączonym z salonem kosmetycznym „IWONA” w Jeleśni - odbyły się pierwsze warsztaty kometyczno – fryzjerskie, podczas których kosmetyczka zaprezentowała technikę mikronakłuwania twarzy, roll kosmetyczny, masaż bańką chińską - działający przeciwcellulitowo i wyszczuplająco oraz pokazała jak można oczyścić organizm na wiosnę z toksyn za pomocą Body Detox. Fryzjerka natomiast zaprezentowała Detox SEA FORCE, czyli maseczkę remineralizująca na bazie „Coralsol”. Jest ona idealna do rewitalizacji skóry i włókna włosa oraz służy zatrzymaniu wypadania włosów. Następnym pokazanym zabiegiem był peeling złuszczający – na bazie biodegradowalnego wosku z otrębów ryżu siewnego, do włosów z łupieżem suchym lub tłustym. Była też błotna kuracja oczyszczająca włosy tłuste oraz refibre – silna rekonstrukcja włosa na bazie kolagenu z alg z kompleksem działającym przeciw starzeniu się skóry głowy i włosów. 23 marca 2018 r, w ramach zadań projektu, odbędą się kolejne takie zajęcia.

Pewel zyskuje

Atrakcyjność projektu polega przede wszystkim na tym iż są to zajęcia innowacyjne w miejscowości Pewel Wielka, gdzie do tej pory nie było żadnych warsztatów, zajęć fitness ani spotkań prelekcyjnych. Mieszkańcy tejże miejscowości, zwłaszcza Ci niezmotoryzowani, nie mają możliwości udziału w żadnych formach zajęć ruchowych. Wprowadzenie tego typu możliwości spędzenia wolego czasu pozwoli zapoznać się mieszkańcom z innymi formami czynnego wypoczynku oraz umożliwi rozwój wiedzy na temat zachowań prozdrowotnych.
Projekt dofinansowany ze środków firmy Żywiec Zdrój S.A. w ramach programu grantowego „Lokalne Inicjatywy Społeczne – edycja 2017”.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę