Duży remont elewacji ZUS. Już? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Bielsku-Białej ogłosił przetarg, związany z oddziałem żywieckim.

ZUS tyt

Zamówienie dotyczy kompleksowego remontu elewacji budynku Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Żywcu. Prace mają obejmować m.in.: tynkowanie i naprawę uszkodzonych fragmentów elewacji, malowanie wszystkich elewacji i elementów stalowych oraz drewnianych, wykonanie nowych posadzek z żywicy epoksydowej na wszystkich balkonach, wykonanie nowych balustrad na wszystkich balkonach, montaż nowego okna PCV od strony ul. Węglowej, podmurowanie otworu w miejscu zlikwidowanych drzwi wraz z montażem nowego okna, malowanie nowych napisów ZUS na elewacji, czyszczenie kostki brukowej od strony podwórka, uzupełnienie podsypki z drobnego kamienia lub żwiru wokół budynku od strony ul. Piernikarskiej oraz docieplenie stropu na strychu w miejscach dostępnych wełna mineralną, a w miejscach niedostępnych pianką PUR.

W dbałości o komfort pracy

Roboty mają nie zakłócać pracy Zakładu. Większość z nich ma być prowadzona w godzinach otwarcia żywieckiego oddziału ZUS. Roboty rozbiórkowe i inne, powodujące nadmierny hałas, wykonywane będą po godzinach urzędowania lub w dni wole. Termin składania ofert o przystąpieniu do przetargu mija 6 kwietnia br. Szczegóły przetargu i zasady przystąpienia do niego można znaleźć TUTAJ.

Czy to dużo?

Można się cieszyć, że żywiecki budynek ZUS-u wypięknieje. Sprawa wydaje się jednak wpisywać w kontrowersje co do kwot, jakie polski Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeznacza na cele własne, w sytuacji gdy petenci tej instytucji - m.in. emeryci i renciści, są warstwą społeczną o najmniejszych przychodach. W odpowiedzi na niedawną interpelację poselską w sprawie wysokości emerytur a Polsce, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marcin Zieleniecki podał kwoty, jakie przeznaczone były na na realizację inwestycji budowlanych w latch 2015 – 2017.
I tak: w 2015 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeznaczył ogółem, w skali kraju, 18,3 mln zł na budowę i rozbudowę swoich zakładów, a 37,2 mln zł na modernizację. Razem daje to 55,5 mln zł. W 2016 roku było to odpowiednio 6,2 mln zł i 25,2 mln zł, łącznie 31,4 mln zł. W roku ubiegłym zaś 5,4 mln zł oraz 32,3 mln zł, co dało w sumie kwotę 37,8 mln zł.

Udostępnij

2
0
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę