Samorządowiec z nieprawomocnym wyrokiem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Były starosta żywiecki Andrzej Z. został skazany na rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

Sad Rejonowy 2

Taką wiadomość podała Żywiecka Kronika Beskidzka. Przypomnijmy, że był on starostą w latach 1998 – 2014. Teraz jest radnym powiatowym. Pracuje w Powiatowym Zarządzie Dróg, w Zespole Szkół Mechanniczno-Elektrycznych w Żywcu oraz w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Zarzeczu.
Oskarżenie Andrzeja Z. dotyczyło wydzierżawienia prywatnemu przedsiębiorscyu z Żywca części gruntu - własności skarbu państwa. Jako przedstawiciel skarbu państwa właśnie, starosta mógł podpisywać umowy na dzierżawę tylko na okres maksymalnie do 3 lat. Śledczy ustalili, że 24 maja 2011 roku Andrzej Z. w krótkich odstępach czasu i sposób zamierzony nie dopełnił swoich obowiązków przestrzegania przepisów. Przekroczył swoje uprawnienia poprzez zawarcie dwóch umów. Jedna z nich dotyczyła dzierżawy na czas nieokreślony, a druga na 30 lat, czyli do 21 maja 2041 roku. Według śledczych były starosta działał na szkodę interesu publicznego i dla korzyści prywatnego przedsiębiorcy.
Sąd Rejonowy w Żywcu 5 marca tego roku, wydał wyrok roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata i 3 tys. grzywny oraz zakaz obejmowania stanowisk związanych z pełnieniem funkcji publicznych we wszystkich jednostkach samorządu terytorialnego przez 3 lata. Andrzej Z. został również obciążony kosztami procesowymi. Wyrok nie jest prawomocny.

Udostępnij

16
+10
6
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę