W Kocierzu powstaje centrum ekologiczne - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Gmina Łękawica realizuje projekt pod nazwą „Rewitalizacja terenów nadbrzeżnych potoku Kocierzanka w Gminie Łękawica”. Składa się na niego wiele różnrodnych przedsięwzięć. 

Lekawica centrum eko

W ramach powyższego projektu zostaną przeprowadzone następujące działania: modernizacja części budynku komunalnego w Kocierzu Rychwałdzkim na Centrum Edukacji Ekologicznej, zagospodarowanie przestrzeni nadbrzeżnej potoku Kocierzanka w Parku w Łękawicy i kampania ekologiczna.
Roboty modernizacyjne budynku idą pełną parą. Obecnie trwają prace remontowo-budowlane w zakresie: wymiany stolarki okiennej i drzwiowej; prac wykończeniowych ścian, sufitów i posadzek; odnowienia schodów wewnętrznych; remontu elewacji; wykonania instalacji wod-kan, instalacji elektrycznej i oświetleniowej, c.o. i teletechnicznej częściowo na parterze i w całości na piętrze budynku.

Na zadanie dotyczące zagospodarowania nadbrzeży potoku Kocierzanka w Łękawicy został ogłoszony przetarg. Obecnie sprawa jest na etapie oceny ofert.

Główny cel projektu to wzmocnienie mechanizmów ochrony bioróżnorodności  w Gminie Łękawica oraz podwyższenie świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez stworzenie zrównoważonego wykorzystania walorów przyrodniczych oraz rozwój infrastruktury związanej z właściwym ukierunkowaniem ruchu turystycznego w zgodzie z przyrodą.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę