Gmina pozyskała ponad 3 mln zł - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolejne środki popłyną do gminy Lipowa. Tym razem to ponad 3,3 mln zł na termomodernizację wszystkich szkół. Kwota pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego.

W ostatniej przerwie wakacyjnej w szkołach w Gminie Lipowa przeprowadzono remonty za prawie 500 tys. zł. Wiadomo było, że nawet zainwestowanie takiej kwoty nie wyczerpie wszystkich potrzeb związanych z poprawą infrastruktury edukacyjnej w gminie. W związku z tym przygotowano projekty termomodernizacji na każdą ze szkół i zaczęto się starać o pozyskanie środków zewnętrznych. Rok temu, kiedy pojawiła się taka okazja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, złożono projekty wraz z wnioskiem. Dziś po rozstrzygnięciu konkursu gmina może się cieszyć z pozyskanych ponad 3,3 mln zł na termomodernizację wszystkich szkół.

- To doskonała wiadomość dla naszej gminy. Staramy się poprawiać przestrzeń edukacyjną, budujemy nowoczesne przedszkole, remontujemy szkoły, ale wszystko wiąże się z dużymi kosztami. Wszędzie szukamy możliwości pozyskania środków, dlatego cieszę, że udało się wykorzystać tę szansę i otrzymać tak ważne dofinansowanie. – mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę