Żywiecka Fundacja Rozwoju i Fundacja Batorego zapraszają na konsultacje, dotyczące naszego życia, jako obywateli, a konkretniej – Funduszu Aktywni Obywatele.
![Konsultacje aktywni obywatele](/modules/mod_raxo_allmode/tools/tb.php?src=images/users/579/beskidy112doraznie-zdjecia/Konsultacje_aktywni_obywatele.jpg&w=768&h=576&zc=1)
Jak powinien działać Fundusz Aktywni Obywatele? Na jakie potrzeby powinien odpowiadać? Jakie działania powinien wspierać? O tym traktować będzie rozmowa, we wtorek 5 lutego w Żywcu – Zabłociu.
Czym jest Fundusz Aktywni Obywatele? Jak wyjaśnia Żywiecka Fundacja Rozwoju, to program dotacyjny skierowany do organizacji społecznych, finansowany ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jego operatorem jest konsorcjum tworzone przez 3 organizacje - Fundacja Batorego, Fundację STOCZNIA oraz Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich, wybrane w konkursie ogłoszonym przez Biuro Mechanizmów Finansowych w Brukseli. Fundusz będzie dysponował budżetem w wysokości 30 mln euro i będzie funkcjonował w latach 2019-2024.
Podczas spotkania, którego gospodarzem będzie Żywiecka Fundacja Rozwoju, organizatorzy chcą zebrać opinie na temat wstępnej koncepcji Funduszu. Spotkanie poprowadzi Kuba Wygnanski z Fundacji STOCZNIA.
Będzie to doskonała okazja do podzielania się opiniami, uwagami i podpowiedziami:
• jak Fundusz może odpowiedzieć na wyzwania i potrzeby społeczeństwa obywatelskiego w Polsce,
• jakie działania powinien wspierać, by osiągnąć oczekiwane rezultaty,
• jak może uzupełnić istniejące źródła finansowania działań obywatelskich.
Wasze opinie pomogą w wypracowaniu ostatecznego kształtu Funduszu. Szczegóły dotyczące głównych założeń Funduszu i dokument stanowiący podstawę do dyskusji znajdują się na stronie: www.konsultacje.aktywniobywatele.org.pl.
Spotkanie odbędzie się we wtorek 5 lutego w godz. 16.30-18.30 w siedzibie Żywiecka Fundacja Rozwoju przy ul. Dworcowej 2 w Żywcu-Zabłociu.
Kontakt: Anna Barabasz, anna.barabasz@zfr.org.pl, tel. 509 832 941, 33 475 44 77.
Organizatorzy proszą o potwierdzenie chęci uczestnictwa w spotkaniu do dnia 31 stycznia 2019 na adres: anna.barabasz@zfr.org.pl
Ze względu na warsztatową formułę liczba uczestników ograniczona będzie do 30. Decyduje kolejność zgłoszeń.
„Zdajemy sobie sprawę z tego, że konieczność ponoszenia kosztów podróży może stanowić dla części z Państwa przeszkodę w udziale w spotkaniu. Dysponujemy pewną (ale ograniczoną) pulą środków przeznaczonych na pokrycie kosztów podróży uczestników spoza Żywca. Potrzebę zwrotu kosztów podróży prosimy zgłosić mailowo na adres: anna.barabasz@zfr.org.pl. Możemy zwrócić koszty biletu pociągiem II klasy/PKS-em lub - w przypadku podróży samochodem - równoważność tej kwoty.” - informuje Żywiecka Fundacja Rozwoju.