Kolejne roboty drogowe przy granicy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trwają remonty dróg w przygranicznych gminach naszego powiatu, prowadzone we współpracy ze Słowakami. Należy się liczyć z kolejnymi uciążliwościami w komunikacji samochodowej.

roboty drogowe

Powiat Żywiecki wraz z Żylińskim Samospravnym Krajem rozpoczął realizację transgranicznego projektu „Poprawa infrastruktury drogowo – mostowej łączącej powiaty Námestovo i Żywiecki z siecią TEN-T oraz wzmocnienie współpracy transgranicznej”. Na terenie Powiatu Żywieckiego prace budowlane realizowane będą w gminach Milówka, Rajcza i Ujsoły. Realizatorem polskiej części jest Powiatowy Zarząd Dróg w Żywcu.
Projekt zakłada przebudowę drogi powiatowej nr 1439 S Kamesznica – Milówka – Rajcza – Ujsoły – granica państwa, przebudowę drogi powiatowej nr 1447 S Rajcza – Sól – Zwardoń oraz rozbiórkę istniejących i odbudowę obiektów mostowych w ciągu drogi powiatowej nr 1439 S w miejscowości Rajcza oraz w miejscowości Ujsoły.
Realizację projektu rozpoczęto od przebudowy obiektów mostowych w gminach Rajcza i Ujsoły. W chwili obecnej rozpoczęła się rozbiórka mostu w ciągu drogi powiatowej  w miejscowości Ujsoły, a ruch odbywa się wybudowanym objazdem. W miejscowości Rajcza budowa objazdu jest na ukończeniu i w najbliższym czasie nastąpi rozbiórka istniejącego obiektu mostowego. Natomiast miejscowości Milówka prowadzone są prace polegające na regulacji wysokości krawężników oraz poprawy odwodnienia.
W związku z realizacją projektu mogą wystąpić utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu dlatego apelujemy do użytkowników dróg o zachowanie ostrożności.
Umowny termin zakończenia zadania przypada na marzec 2018r.

 

 

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę