[VAM Z NAMI] List do bielskich żałobników - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bracia i siostry w bielskim łez padole. Piszę by złączyć się z Wami w bólu, by pośród gruzu planów, pośród flag żałobnych, dodać Wam jednak otuchy, bo najgorsze dopiero przed nami, a skoro najgorsze przed nami, to znaczy, że teraz nie jest tak źle, jak będzie mogło być. I trzeba, póki czas, nauczyć się dostrzegać promienie słońca za chmurami.

I tak, trzeba przyznać że nasze nadzieje na przemianowanie głównych ulic miasta, rond, skrzyżowań i skwerów n motywy smoleńskie przeplatane wyklętymi, trzeba będzie odłożyć w czasie, ewentualnie wpuścić w jakiś zmontowany naprędce klub polskiej gazety, gdzie trolling ten będzie dojrzewał, fermentował i czekał na lepsze dni.

Oczywiście najbardziej zabolała nas na pewno utrata tak oczekiwanych pomników, które mogłyby uświetnić główne place naszego miasta. Nie lękajcie się, wystarczy dobrze ścisnąć pośladki i zbierać złom, a uzbieramy żelastwa na to, by pomnik Lecha u nas był największy na świecie, zastąpił bluźnierczego Reksia, a swoją masą przyćmił nawet Jezusa ze Świebodzina. Bo Żyd ten, jak wiadomo, zaledwie umarł na krzyżu, a nie poległ. Poza tym zmartwychwstał, więc niejako śmierć się nie liczy, czego nie można powiedzieć o bracie brata. A z innej beczki, kto to widział stawiać pomnik psu, zwłaszcza temu uwikłanemu w ustrój komunistyczny ateistycznemu aparatczykowi, którego nikt nigdy na mszy nie widział. W wolnym czasie warto złożyć wniosek do IPN o lustrację tego czworonoga.

Dodatkowo serce me przepełnia wielki smutek, że planowane murale - jeden ku czci księży i biskupów, ofiar molestowania przez lubieżne dzieci, i drugi o tragedii kościoła udręczonego filmem „Kler”, na razie nie zamalują bielskich ścian przy reprezentacyjnych ulicach, jak po cichu wszyscy liczyliśmy spoconymi rękami. Tu podobnie, musimy uzbroić się jak beton, w cierpliwość i pokorę, a przede wszystkim dawać więcej na ofiarę, bo zawsze lepiej jak ksiądz kupi co trzeba, niż jakbyśmy my to mieli robić niewprawną ręką.

Tak bracia i siostry. Nadejdą jeszcze czasy piękne i wielkie, nie tylko w naszym mieście, ale i w innych miastach teraz żałobnych. Tymczasem trzymajmy się w kupie, bo kupy, jak wiadomo nikt gołą ręką nie ruszy, ani gołą nogą nie rozdepcze.

Na zimę ubierzmy się w ciepłą odzież patriotyczną i zawińmy w koc. Szukajmy rozrywek, które pomogą walczyć z weltschmerzem i poczuciem zawodu - idzie sezon grzewczy, a więc będzie można wreszcie pooddychać spalinami z flotu i mułu, które, w swojej patriotycznej mądrości zafundowali nam nasi ukochani rządzący, lub pobawić się w sporty ekstremalne, takie jak ucieczka przed kolumną rządową na drodze lub slalom między kulami myśliwych, próbujących dobić rannego zwierza. Nocami zaś najlepiej sobie śpiewać albo przynajmniej nucić pod nosem na kwintę.

Warto też skądś wytrzasnąć wszystkie odcinki Reksia, a dla pewności też Bolka i Lolka i samemu włączyć się w działania śledczych, przygotowując mocny materiał dowodowy. Będzie jak znalazł na przyszłe wybory.

Autor: VAM

Udostępnij

6
+3
3
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę