[FELIETON] Pęd Do Wymóżdżenia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tegoroczny Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” kibice wyklęci (w skrócie: kiklęci) Górala Żywiec uczcili ekstremalnym wysiłkiem fizycznym i umysłowym.

goral

Pierwszy z tych wysiłków wiązał się z uczestnictwem w VII Biegu Tropem Wilczym w żywieckim parku. Drugi nastąpił natomiast tuż po zakończeniu patriotycznej gonitwy: wyklęci biegacze dokonali aktu intelektualnej kreacji na swoją miarę, czyli odpalili race i rozwinęli dwa banery własnej roboty. Na pierwszym był napis „Góral Żywiec 1956”, na drugim tajemnicze przesłanie: „Kula Tadzia PDW”.

Sensu przesłania nie wyjaśnili, więc od ubiegłej niedzieli Żywiec trwa w stanie wyczerpującego napięcia, próbując dociec, co z tym Tadziem. Czy chodzi o to, że Tadzio okulał i nie mógł wystartować w biegu? Jeśli tak, dlaczego nie napisali, że Tadzio kuleje, tylko że „kula”? Przecież któryś z chłopaków musiał dotrzeć do czwartej klasy? Że co? Jednak nie? Aha.

A może chodzi o to, że Tadzio chodził o kulach i jedna mu zginęła? W takiej sytuacji gest kiklętych, którzy proszą uczciwego znalazcę o oddanie kuli, byłby piękny.

A co, jeśli nie o kulawość tu jednak idzie, a o poważniejszą sprawę, mianowicie posłanie komuś kulki albo przez kogoś kulki zarobienie? Kogo Tadzio chce stuknąć? Kogoś z Żywca? Czym ten ktoś Tadziowi podpadł, że w takie święto kiklęci wyrok na niego ogłaszają? Rany boskie, a może to Tadzia chcą odpalić!? Ale kto!!?? Sami kiklęci osobiście? Czy może ktoś inny, a oni o tym wiedzą i lojalnie ostrzegają? Zwariować można.

No i co z tym „PDW”? Chodzi o   t o   PDW? O wskaźnik anizocytozy płytek krwi w wynikach morfologii krwi? Czyżby u Tadzia był podwyższony i teraz koledzy martwią się, że Tadzio ma infekcję bakteryjną we wczesnej fazie albo zachoruje na anemię? Jeśli tak, to sytuacja Tadzia byłaby dramatyczna, bo przecież zainfekowany albo nie daj Boże anemik w szeregach fanów Górala Żywiec to wizerunkowa katastrofa.

No dobrze, ale jakim cudem kiklęci przeczytali naraz tyle trudnych wyrazów, a na dodatek je zrozumieli? Bez jaj.

Pozostaje więc jeszcze jedna możliwość: o ile Tadzio rzeczywiście nie domaga i ma problemy z poruszaniem się, koledzy chcą go zapewnić o swej trosce i obiecują: Pieluchy Dostarczymy Wkrótce.

Złośliwi mają swoją teorię. Twierdzą, że żadne takie, bo w tym wszystkim chodzi o banalne Pozdrowienia Do Więzienia, slangowy komunikat dla ludzi za kratami, których kiklęci nie mogą wyrzucić z pamięci. Czyli Tadzio siedzi i pewnie ma do nogi przywiązaną kulę, jak to dawniej bywało.

Ja nie wierzę. W Dzień Wyklętych z jakimś trutniem za kratami wyjeżdżają? Że niby kumpel Tadzio też po lasach jeszcze niedawno z gnatem latał i na współczesnych ubeków polował? Albo na gejów? Taki Głupaszka XXI wieku? I teraz siedzi bohatersko, zupełnie jak tamci po wojnie?

Nie sądzę. Chyba że cała ta szpica Górala Żywiec z Tadziem na czele to jakiś małomiasteczkowy redyk z racami w miękkich ciemiączkach. Przyklejony Do Wyklętych.

Wołk

Udostępnij

54
-4
58
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę