Duchowni, motory i nie tylko - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie samą modlitwą żyją Dominikanie z Korbielowa. Pisaliśmy już o ich szkółce narciarskiej. To też jeszcze nie wszystko.

 Z inicjatywy przeora o. Krzysztofa Ruszela powstało i funkcjonuje w Korbielowie Muzeum Motóra:
- Mam świra na punkcie motoryzacji polskiej, zwłaszcza tej komunistycznej. Na razie udało nam się zgromadzić 22 eksponaty. Mamy nadzieję i plany rozwijać temat – powiedział Krzysztof Ruszel.
Oprócz dominikanina do stworzenia muzeum przyczynili się pasjonaci z Korbielowa: Zenona Lindnera – prezesa OSP Korbielów oraz Tadeusza Smagonia. Wszystko to odbyło sięprzy bardzo dużej pomocy Krystyny Jędrzejas, Magdaleny Jędrzejas, Dominika Kłusaka oraz Michała Drąga. Ekspozycja rozpoczęła funkcjonowanie w niedzielę 2 października 2016 roku.

Główne eksponaty to: Komar 232; Komar 2350; Komar 2370; Romet Kadet; Romet Ponny; Jawka P20; Jawka P23; Cz 350; Simson SR2; WSK 125 B3; SHL M04; SHL M11; SHL M17 Gazela; MZ ETZ 150; MZ ETZ 250, WSK 125 B1; WFM; Junak, a do tego kalkulator mechaniczny z lat ’70 oraz dwie maszyny do pisania.

Muzeum Motóra znajduje się niedaleko klasztoru w Korbielowie, przy ul. Beskidzkiej 66 w części remizy OSP. Czynne jest w każdą niedzielę w godzinach 14.00 – 15.00. Istnieje możliwość umówienia się na lekcję muzealną oraz zwiedzanie z przewodnikiem w innym terminie. Telefon do przewodnika: 606 274 396. 
Wstęp na wystawę jest bezpłatny, a placówka działa na zasadzie wolontariatu. Jeżeli więc ktoś posiada eksponaty, które chcielibyście przekazać do muzeum, proszony jest o kontakt z o. Krzysztofem Ruszelem – tel. 796 137 140.

Udostępnij

5
+4
1
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę