Udane Dni Lipowej z ciekawym finałem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na scenie przy największym pomniku śliwki w Polsce  wystawić mogli się tylko twórcy ludowi, a w okolicy rozbrzmiewała tylko muzyka na żywo Na finał wydarzenia jedna z najbardziej utytułowanych i rozpoznawanych formacji folkowych w Polsce wykonała dwa utwory z regionalnym zespołem.

Trebunie Tutki i RZPiT Lipowianie

 

W miniony weekend odbyły się Dni Śliwkowej Gminy Lipowa. Poza kinem plenerowym dla młodszych i starszych, strefą darmowych atrakcji dla dzieci, warsztatami w plenerze z Gminną Biblioteką Publiczną w Lipowej czy obleganym I Zlotem Aut wszystkich marek, na scenie przy największym pomniku śliwki w Polsce pojawiły się młode, grające na żywo, bardzo dobrze zapowiadające się kapele, takie jak Rocker Soul z Czechowic – Dziedzic, Pociąg Rock’n’roll z Bielska – Białej/Wilkowic czy zespół TON z Żywca.

- Staramy się pokazywać, że można zrobić atrakcyjne wydarzenie tylko z zespołami, które grają na żywo oraz bez sprzedaży chińskich zabawek, a za to z twórcami ludowymi. Z roku na rok udoskonalamy tę formułę, szukamy nowych pomysłów, zespołów i mam nadzieję, że za 12 miesięcy znowu czymś zaskoczymy.- mówi Szymon Wróbel z UG Lipowa.

Poza nimi tłumy fanów do Lipowej przyciągnęła legenda polskiej sceny muzycznej, czyli zespół Wilki. Cała kapela otrzymała po koncercie odwzorowane najnowsze płyty Wilków z piernika, wykonane przez panią Annę Knapek z KGW w Twardorzeczce. Ostatnim zespołem, który pojawił się w Lipowej podczas święta gminy, był zespół Trebunie-Tutki. To muzykująca od pokoleń rodzina z Białego Dunajca, która przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach muzyki świata w Europie, a także Azji i Ameryce Płn.

Dwa ostatnie utwory zespół Trebunie Tutki wykonał z nagradzanym ostatnio na wielu festiwalach, w tym na Tygodniu Kultury Beskidzkiej, Regionalnym Zespołem Pieśni i Tańca Lipowianie.

 

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę