Święto Morza, Skiba i loty balonem. Który to już raz? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Na początku lipca w Międzybrodziu Bialskim odbędzie się Święta Morza. W tym roku pojawi się kilka znanych nazw i nazwisk.

Lake Międzybrodzie Międzybrodzie Żywieckie - 6

Mimo że do morza od nas daleko, to impreza ma długą tradycję. Pomysł na organizację Święta Morza zrodził się w 1936 roku, gdy wybudowano zaporę w Międzybrodziu. Wtedy postanowiono, że impreza co roku odbywać się będzie właśnie nad akwenem międzybrodzkim. W tym czasie cała gmina Czernichów prezentuje swoją kulturę i oferuje liczne atrakcje. Wydarzeniu towarzyszą koncerty.
W tym roku Święto Morza odbędą się 1 i 2 lipca w pobliżu plaży nad Jeziorem Międzybrodzkim. Publiczność będzie bawić się przy przebojach Oddziału Zamkniętego – zespołu, który od blisko 40 lat koncertuje łącząc cztery pokolenia swoich wiernych fanów. Największe przeboje grupy to m.in. Ten Wasz Świat, Party, Obudź się, Gdyby nie Ty, Ich Marzenia, Andzia, Oddział. Prowadzącym będzie Krzysztof Skiba.
Podczas tegorocznego Święta Morza nie zabraknie również folkowych klimatów, głównie za sprawą grupy Turnioki, łączącej muzykę góralską z innymi gatunkami muzyki, przede wszystkim z muzyka rockową, ale również z jazzem, reggae i pop.
Kolejny zespół, który wystąpi na Święcie Morza jest BARTNICKY - grający różne gatunki muzyki. Członków zespołu połączyła chęć stworzenia czegoś oryginalnego. Tak powstała muzyka zawierająca w sobie góralski pazur, rockową gitarę, nowoczesne klawisze i wiele innych folkowych klasycznych instrumentów i brzmień.
Wśród artystów, którzy bawić będą publiczność zgromadzoną nad Jeziorem Międzybrodzkim będzie pochodzący z Żywiecczyzny Robert Wiewióra. Swoją pierwszą autorską piosenkę nagrał w 2012 roku. W 2017 roku wydał swoją pierwszą płytę „Zapach Marzeń”. Na Dniach Morza wystąpi wraz z zespołem.
Głównym prowadzącym imprezę będzie Krzysztof Skiba - muzyk, autor tekstów, satyryk, publicysta, aktor, konferansjer, artysta rozrywkowy, felietonista, autor happeningów, wokalista rockowy, członek zespołu Big Cyc.
Na zakończenie pierwszego dnia Święta Morza dyskoteka. Oprawę muzyczną zapewni DJ Kris D.
Drugi dzień imprezy nad Jeziorem Międzybrodzkim będzie miał charakter pikniku rodzinnego. Na scenie wystąpi pochodzący ze Śląska Piotr Herdzina, a także grupa BezNazwy.
Święto Morza to również szereg imprez towarzyszących takich jak: zawody wędkarskie, regaty na Jeziorze Międzybrodzkim, konkurs wianków, koncert orkiestry dętej OSP, pokaz lotów na paralotni, warsztaty kulinarne dla dzieci, czy dziecięcy turniej piłki nożnej.
Jedną z imprez towarzyszących Dniom Morza będą warsztaty kulinarne dla dzieci z Dorotą Habdas i Justyną Pszczółką – uczestniczkami telewizyjnego programu Bake Off - Ale Ciacho!
Pochodzące z Czernichowa siostry od siedmiu lat prowadzą stronę kulinarną - Domowe Wypieki u Justyny i Doroty (http://domowe-wypieki.com). Swoją pasję do pieczenia zawdzięczają babci oraz mamie. To właśnie dzięki nim powstała strona, na której dzielą się z czytelnikami przepisami na pyszne, domowe wypieki.
Siostry są absolwentkami Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, ale zawodowo zajmują się fotografią kulinarną. Na początku roku siostry z Czernichowa wystartowały w castingu do telewizyjnego show TVP Bake Off - Ale Ciacho! Pokonały ponad 300 uczestników i dostały się do programu, w którym mogły zaprezentować swoje kulinarne talenty i zdobyć nowe doświadczenia. Justyna Pszczółka dotarła do ścisłego finału.
1 lipca podczas Święta Morza w Międzybrodziu Bialskim siostry przeprowadzą warsztaty dla dzieci pt. „Kolorowo i kremowo”. Najmłodsi będą mieli okazję nauczyć się, jak barwić kremy, jak używać rękawa cukierniczego i jak dekorować wypieki.
Dla spragnionych podniebnych wrażeń zaplanowano loty balonem (Fundacja Promocji Sportów Lotniczych) oraz pokaz lotów na paralotni w wykonaniu Tomasza Krzysztofa (Flying Man) – Mistrza Polski oraz Mistrza Świata w paralotniarstwie.
Program imprezy:
1 lipca (sobota):
12.00 – 15.00 - XIV Ogólnopolskie Regaty ŻAR na Jeziorze Międzybrodzkim
12.00 – 15.00 – Dziecięcy Turniej Piłki Nożnej
16.00 – Koncert Orkiestry Dętej OSP Międzybrodzie Bialskie (uroczyste otwarcie)
17.00 – Koncert Roberta Wiewióry z zespołem
18.00 – Koncert Zespołu Turnioki
19.00 – Konkurs Wianków (Obrzęd Nocy Świętojańskiej)
20.00 – Koncert Zespołu Oddział Zamknięty
21.30 – Bartnicky
22.15 – Świętojańskie widowisko pirotechniczne
22.30 – 02.00 – Dyskoteka z DJ
Imprezy i atrakcje towarzyszące:
- degustacja potraw regionalnych w wykonaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Czernichów,
- warsztaty kulinarne dla dzieci „Kolorowo i kremowo”,
- wystawa mikologiczna - Justyn Kołek - Firma Borowik,
- loty balonem,
- pokaz lotów na paralotni,
- występy lokalnych zespołów.
2 lipca (niedziela):
7.00 – 12.00 – Zawody wędkarskie
12.00 – 15.00 - XIV Ogólnopolskie Regaty ŻAR na Jeziorze Międzybrodzkim
Po południu PIKNIK RODZINNY - szczegóły wkrótce

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę