Kwesta na żywieckim cmentarzu. Ile uzbierano? - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

1 listopada w Święto Zmarłych już po raz czternasty została zorganizowana kwesta na rzecz ratowania zabytkowego cmentarza św. Marka w Żywcu.


W kweście tradycyjnie uczestniczył Burmistrz Antoni Szlagor. Pieniądze zebrane w poprzednich latach umożliwiły rewitalizację cennych zabytków, które znajdują się na tym starym cmentarzu.

- Kwesta odbywa się od 2009 roku. Jej inicjatorką i główną organizatorką jest kustosz Muzeum Miejskiego w Żywcu pani Dorota Firlej, której serdecznie dziękuję za trud corocznej organizacji. Dziękuję również wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w kwestę. Można ich było spotkać na trzech żywieckich nekropoliach. Udało się zebrać 13 322,50 zł - mówi burmistrz Antoni Szlagor.

  • Źródło: Mat. prasowe
zywiec

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę