Wypadek na gokardach - droga rehabilitacja - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Poszkdowana w Zwardoniu Ola wciąż przechodzi rehabilitację i potrzebuje wsparcia. Rokowania obecnie są bardzie optymistyczne niż na początku, a konsekwencją wypadku - o którym było głośno, mogą być zmiany w prawie.

Gokardy

O wypadku pisaliśmy TUTAJ. Ola Hubner, 21-latka z Rybnika, wybrała się na tor kartingowy w Zwardoniu, by tam świętować drugą rocznicę znajomości ze swoim chłopakiem. Doszło do nieszczęśliwego zdarzenia. Szal Oli został wkręcony w napęd gokarda, zacisnął się na szyi i złamał dziewczynie kręgosłup. Wstępne diagnozy były pesymistyczne. Lekarze wyrokowali paraliż od pasa w dół, a nawet, że może mieć problemy z samodzielnym oddychaniem. Na szczęście prognozy się nie sprawdziły - Ola oddycha bez maszyny, a czucie w rękach powraca. Marzy, by stanąć na nogi.

Kwestie prawne

W sprawie tego wypadku postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Żywcu. Nikomu dotąd nie postawiono zarzutów. Krzysztof Sałajczyk, Prezes Zarządu Fundacji Pomocna Dłoń, pomagającej Oli, wystąpił do Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki z petycją o uregulowanie przepisów, dotyczących funkcjonowania torów kartingowych. Mowa jest w tych propozycjach między innymi o wysokich ubezpieczeniach oraz koniecznym przeszkoleniu osób korzystających z gokardów. Tor, na którym doszło do wypadku, był objęty ubezpieczeniem OC na kwotę 500 tys. zł. Tymczasem potrzeby związane z leczeniem, rehabilitacją i opieką są nieporównywalnie większe.

Rehabilitacja

Ola Hubner, jak już pialiśmy, znajduje się pod opieką fundacji Pomocna Dłoń Po Wypadku. Obecnie poddawana jest rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku w Porąbce. Stan jej zdrowia daje nadzieje, że uda się przywrócić choćby częściową władzę w rękach.
Fundacja oraz znajomi organizują zbiórki pieniędzy na kosztowną rehabilitację Oli Hubner. Oli. Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto: Fundacja Pomocna Dłoń Po Wypadku plac Wolności 19, 44-200 Rybnik Bank Millennium 95 1160 2202 0000 0003 3836 6522.
Istnieje również możliwość przekazania na rzecz leczenia poszkodowanej w tym nieszczęśliwym wypadku 1% z PIT. Potrzebne do tego dane znajdziecie na fotoilustracji w galerii pod tekstem.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę