Strażacy stracili dom w pożarze. Wesprzyj - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Informowaliśmy o dramatycznym zdarzeniu, jakie miało miejsce w Kocierzu Rychwałdzkim. Działacze Ochotniczej Straży Pożarnej, służąc do tej pory innym, teraz sami potrzebują wsparcia.

OSP Roczyn pozar Kocierz

W niedzielę liczne zastępy straży gasiły pożar poddasza, o czym pisaliśmy TUTAJ. Żywioł strawił dorobek całego życia - budynek nie nadaje się do zamieszkiwania.

„Osoby dotknięte tą tragedią to sześcioosobowa rodzina, w skład, której wchodzi małżeństwo z dwójką dzieci oraz schorowani rodzice. Pomimo wielu obowiązków Halina i Tomasz Świętek to prężni działacze społeczni udzielający się zarówno w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej, jak i Kole Gospodyń Wiejskich”.

Tak jak powyżej, opisuje poszkodowanych ich znajomy, strażak Rafał Surzyn. Zainicjował on akcję zbierania dobrowolnych datków na jednym z portali crowfundingowych. Potrzebnych jest 100 tys. zł, a liczyć się będzie każda ofiarowana złotówka.

- Przede wszystkim zbierane będą fundusze na odbudową domu. Góra jest spalona, natomiast dół cały zalany bo, jak wiadomo, bez wody nie da się ugasić pożaru. Kwota zawarta w akcji jest wielkością szacunkową, podaną na tą chwilę. Równolegle pomagają znajomi i sąsiedzi konkretnym czynem lub przedmiotami. Za każdą pomoc będziemy wdzięczni i cieszy zainteresowanie akcją pomocową – powiedział nam Rafał Surzyn.

Wsparcia dla poszkodowanych ratowników można udzielić wchodząc na poniższy link:

https://zrzutka.pl/b6yuk7

 Dla ewentualnych bliższych informacji Rafał Surzyn przekazuje swój numer telefonu – 667 338 642.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę