Żywieckie zawodniczki z nagrodami wojewódzkimi - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Reprezentanci różnych dyscyplin sportowych odebrali Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za szczególne osiągnięcia w 2016 r. Wśród nich znalazło się kilka zawodniczek z naszego powiatu.

Sylwia

Nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za wybitne osiągnięcia sportowe przyznawane są osobom, które uzyskały najwyższe laury podczas igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich, mistrzostw świata (senior, młodzieżowiec, junior), mistrzostw Europy (senior, młodzieżowiec, junior), mistrzostw Polski (junior) oraz uzyskały w swojej dyscyplinie wynik będący rekordem świata.

Wśród laureatów z Żywiecczyzny znalazły się łuczniczki z klubu LKS „Łucznik” Żywiec: Sylwia Zyzańska, Paulina Lach, Paulina Adamczyk i Zuzanna Grzymek. Wszystkie występują w kategorii junior i zdobyły w niej tytuły Mistrzyń Polski. 

W tym roku nagrody przyznawane są po raz 9, a przyznano je 81 osobom. Łączna kwota wyróżnień to 147 175 zł. Ich jednostkowa wartość waha się od 1450 zł brutto do 7250 zł brutto. Wśród nagrodzonych do tej pory byli m.in. Adam Małysz – multimedalista olimpijski, jeden z najbardziej utytułowanych skoczków narciarskich w historii tej dyscypliny, a także Tomasz Sikora – polski biathlonista, srebrny medalista olimpijski, indywidualny mistrz i wicemistrz świata, brązowy medalista mistrzostw świata w drużynie, 6-krotny mistrz Europy i zarazem 13-krotny medalista mistrzostw Europy, wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz Justyna Kowalczyk, mistrzyni i multimedalistka olimpijska, mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich.

 

Udostępnij

0
-1
1
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę