Nasi w "bule" na światowych zawodach! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zawodnicy Żywieckiego Klubu Boules – Andrzej i Jędrzej Śliżowie wygrali odbywające się w ostatni weekend w Lesznie kwalifikacje do mającego się odbyć latem w Polsce The World Games w petanque.

Boule-Kugeln 2011

Dyscyplina ta, polegająca – w skrócie – na rzucaniu metalowymi kulami, jest raczej niszowa, ale akurat żywiecki klub jest od początków polskiej historii tego sportu wiodącym w kraju. Z kolei zawody, do jakich zdobywano kwalifikacje, to najwyższa klasa w te dziedzinie. Określa się je jako igrzyska dyscyplin nieolimpijskich. W grach, takich jak kręgle, snooker, dart, petanque, posiada znacznie wyższą rangę niż mistrzostwa świata. The World Games 2017 odbędzie się we Wrocławiu w dniach 20 – 30 lipca. Ogółem zawody mają zrzeszyć 5 tysięcy zawodników z całego świata. W petanque reprezentować będą Polskę, oprócz dubletu męskiego z Żywca, żeńska para gdańszczanek: Agnieszka Kupiec i Anna Szubielska.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę