Adrenalinium - ciekawe warsztaty! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prezentujemy kolejny, obok filmów i spotkań, ciekawy punkt w programie Festiwalu Adrenalinium, czyli warsztaty o zróżnicowanej treści.

Janosik front

 Wszystkie warsztaty prezentowane poniżej będą miały miejsce w sobotę i niedzielę (21 i 22.10.2017) w namiocie
festiwalowym, naprzeciwko kina. Warsztaty mają charakter zamknięty, co oznacza, że wymagają wcześnejszych
zapisów (karty zgłoszeniowe będą dostępne w kinie).

Papierowy zawrót głowy. Opowiadamy o świecie

Termin: 21.10 sobota, godz. 12.15 i 14.15, 90 min., namiot [6+]
W czasie tych warsztatów będzie się można dowiedzieć o tym, co to jest papier, jak się go robi i jak zwykle chętnych czeka nas dużo pracy – własnoręczne zrobienie kartki papieru.

Po górach i lasach/ Opowiadamy o świecie

Termin: 21.10 sobota, godz. 17.00, 75 min., kino [8+]W czasie tych warsztatów organizatorzy przybliżą dzieciom kulturę góralską. Opowiedzą o najwyższych górach, o ludziach, zwierzętach, strojach, muzyce, wypasie owiec. Warsztaty przygotowane są w formie gry multimedialnej. Będzie oglądanie filmów i odpowiadanie na trudne pytania! Prześledzimy jak wyglądają szałasy pasterskie, co jedzą juhasi na hali i jak ubierają się bacowie. Czym różnią się dudy od gajdów – czyli będzie o muzykowaniu. Co to jest tryk? I po co baca liczy owce przed wyjściem na hale?

Recyklingowy ogródek/ Opowiadamy o świecie

Termin: 22.10 niedziela, godz. 15.00, 75 min., namiot [5+]To warsztaty o roślinach, o przyrodzie i tym dlaczego warto o nią dbać. Przyjrzymy się życiu roślin i zobaczymy dlaczego są dla nas ludzi tak ważne. Stworzymy swoje własne pokojowe ogródki, w bardzo prosty i oryginalny sposób. Doniczką może być wszystko – butelki, puszki, kartony, ściany, dachy a nawet samochody!
Prowadzenie: Ania Czapek i Piotrek Mojżyszek – obieżyświaty,  podróżnicy, etnologowie. Twórcy programu „Opowiadamy o świecie”. Sami o sobie: …” Chyba najlepsza rzecz jaką można zrobić – wymyślić sobie pracę i żyć na swój własny sposób. Robić to co odpowiada naszemu talentowi, aspiracjom i przynosi radość. Po prostu cisnąć swoją drogą i realizować pasje i marzenia. Piękna sprawa, polecamy wszystkim….”

Warsztaty piszczałkowe/ M. Blachura, P. Ficek

Termin: 21.10 sobota, godz. 18.45, 90 min., namiot [8+]
Doświadczeni muzycy, którzy na co dzień mają styczność ze starymi instrumentami postanowili pokazać dzieciom, że instrumenty można tworzyć również samodzielnie. Za pomocą dłutek, nożyków i młoteczków dzieci stworzą własne piszczałki.

W 80 bębnów dookoła świata/ Andrzej Żydek

Termin: 22.10, niedziela, godz.. 13.00, 60 min., namiot [5+]
Termin: 22.10, niedziela, godz. 16.15, 60 min., namiot [8+]
„W 80 bębnów dookoła świata” – spotkanie z instrumentami etnicznymi z całego świata. Zagramy na arabskich darbukach, kubańskich congach, udu (nigeryjskim instrumencie-dzbanku), portorykańskim cajonie (bębnie-skrzynce). Usłyszymy australijskie didgiriedoo. Każdy może spróbować swoich sił. Każdy instrument solidnie omówiony i zaprezentowany. „Body percussion” – nasze ciało staje się instrumentem muzycznym. Na wzór afrykańskich ludów będziemy tupać i klaskach. Poznamy ciekawe struktury rytmiczne. Po powrocie do domu nauczymy bliskich jak muzykować bez instrumentów. „Warsztaty dobrego rytmu” – praktyczna nauka wybranych afrykańskich rytmów. Każdy dostanie bęben i będzie grał. Dowiemy się kto, gdzie, kiedy i po co gra. Efekt murowany!
Prowadzenie: Andrzej Żydek – z wykształcenia nauczyciel polonista, czynny nauczyciel szkolny. Z zamiłowania i zawodu bębniarz i perkusista. Prowadzi grupy perkusyjne na terenie Śląska od 10 lat. Zespoły pod jego kierunkiem koncertowały m.in. z Chigaga Group z Maroka, Marimba Trio z Kenii, Nippy Noyą z Indonezji oraz Bernardem Maseli, Krzysztofem Ścierańskim, Domowymi Melodiami czy DAGADANĄ. Jako muzyk zagrał około 200 koncertów na terenie całej Polski. Jest laureatem konkursów muzycznych w Krośnie i Jaśle. Współtworzył wiele projektów pedagogicznych m.in. programów profilaktycznych „Muzyka alternatywą dla uzależnień”, „Szkolny Holywood”. Dzięki doświadczeniu w pracy w szkołach różnych etapów oraz przedszkolach wie jak połączyć misję pedagogiczną z oczekiwaniami mlodzieży.

Udostępnij

2
+2
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę