Stracona dla świata - Marysia Dydycz na Adrenalinium - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie samymi górami żyje festiwal. W sobotnie popołudnie widzowie byli uczestnikami ciekawego spotkania z Marysią Dydycz - podróżniczką, żeglarką i miłośniczką najzimniejszych części globu.

Marysia Dudycz 2

 "Antarktyka i Georgia Południowa, czyli tam, gdzie mieszkają pingwiny" to tytuł jej prelekcji. Złożyły się na nią głównie: nabyta wiedza i relacja podróżniczki z odbytej kilka miesięcy temu podróży w okolice Bieguna Południowego. Można było usłyszeć, jak na przybyszów reagują pingwiny i dlaczego 80% z nich to "rozwodnicy", dlaczego i kiedy zmniejszyła się populacja słoni morskich oraz jak reagować, gdy w arktycznych warunkach zepsuje się część takielunku. Okazało się, że Marysia Dydycz jest nie tylko niezłą żeglarką i obserwatorką życia podbiegunowej fauny, ale też sprawnym mówcą. Jej opowieści słuchali chętnie i młodzi goście, pytając potem na przykład - co je słoń morski. Albo - kiedy była pierwszy raz w tamtych rejonach. Na to drugie pytanie odpowiedziała właśnie, że na Przylądku Horn zjawiła się w wieku 16 lat i to wówczas stwierdziła, że jest stracona dla świata na rzecz najodleglejszego południa. Skoro tak, to może nie była to ostatnia wizyta żeglarki na żywieckim festiwalu, może usłyszymy jeszcze od niej o następnych wyprawach. Na razie można śledzić jej relacje na kanale youtube - Dogonić horyzont

Udostępnij

26
+26
0
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę