Węgierska Górka wspomina zmarłych - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Ponad 120 mieszkańców gminy Węgierska Górka odeszło w tym roku. - Warto przypomnieć tych, którzy tworzyli tożsamość naszej gminy - mówi wójt Piotr Tyrlik.

W lutym zmarł mieszkaniec Ciśca Józef Michalski. Był radnym, nauczycielem Szkoły Podstawowej w Ciścu oraz długoletnim działaczem społecznym. Również w lutym odeszła Renata Madejczyk, mieszkanka Węgierskiej Górki. Działała w Kole Gospodyń Wiejskich. Pełniła funkcję sołtysa wsi. To ona zainicjowała gwarowe dyktando „Godomy po nasymu”.

W kwietniu żegnaliśmy przedsiębiorcę z Żabnicy Tadeusza Jurasza, a w czerwcu Franciszka Pytlarza z Ciśca, radnego i społecznego działacza. W lipcu zmarł Stanisław Wojtyła z Żabnicy, rolnik, członek Stowarzyszenia Hodowców Owiec, Kóz i Producentów Zdrowej Żywności. W tym samym miesiącu żegnano Elżbietę Rusek, matkę ojca Alana Franciszka, proboszcza parafii w Katowicach-Panewnikach. Natomiast we wrześniu odeszła nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Ciścu Maria Motyka.

- Trzeba pamiętać o tych osobach i dziękować im za to, co pozostawili, za kształtowanie odpowiednich postaw lokalnej społeczności - podkreśla Piotr Tyrlik.

Udostępnij

1
+1
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę