[KUSIAK NA ŁAMACH] Olimpiada.Kopernik była kobietą. - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś drodzy Czytelnicy mniej słów, a więcej obrazków. W ubiegłą niedzielę 11 marca zakończyła się 61. edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Astronomicznej. Tradycją jest, że jej finał odbywa się w najbardziej klimatycznym miejscu, związanym z popularyzowaniem astronomii – w Planetarium Śląskim w Chorzowie.

kusiak copy copy

Sam będąc w tamtejszej placówce, czuję się jakbym za każdym razem był u siebie do domu. Każdy kąt, zakamarek, przyrząd w Planetarium mają swoją historię, która trwa do dzisiaj.

Jako kontynuację tematu z ubiegłego tygodnia chciałbym dodać, że zwicięzcą tegorocznej Olimpiady została Ania Olechowska, maturzystka z Warszawy. Biorąc pod uwagę 59. i 60. Olimpiadę Astronomiczną i dwa zwycięstwa Zosi Kaczmarek, na uwagę zasługuje fakt, że trzykrotne zdobycie najwyższego lauru przez płeć piękną nie miało jeszcze precedensu w historii tych zawodów.

Skąd bierze się pasja do astronomii oraz jaka będzie jej przyszłość, o tym w załączonym odcinku „Astronomii pod Grojcem”. Gorąco polecam ten odcinek naszym lokalnym nauczycielom przedmiotów ścisłych – fizyki i matematyki, gdyż niesie on w sobie pewne przesłanie i refleksję, w jaki sposób uczyć, by zainteresować uczniów uczestnictwem w konkursach i jak dążyć do osiągnięcia w nich wspólnego sukcesu.

 

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę