Zaatakują schron - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Urząd Gminy w Jeleśni zaprasza na tradycyjny Piknik Militarny, który w tym roku w wyjątkowej formule odbędzie się w najbliższą niedzielę 23 września w Krzyżowej.

Na czym będzie polegać wyjątkowość formuły? Tegoroczny piknik organizatorzy postanowili połączyć z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz upamiętnieniem osób wysiedlonych z terenu gminy Jeleśnia na początku II wojny światowej.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Jeleśni, przy ul. Pomnikowej. O godz. 11.00 nastąpi czas mszy w intencji poległych w Kościele św. Wojciecha w Jeleśni, natomiast o 12.30 uroczystości przed Urzędem Gminy Jeleśnia.

 Popołudnie z militariami

 Około godz. 14.00 nastąpi przejazd autokarem do Krzyżowej na Piknik Militarny. Rozpocznie się on ciepłym posiłkiem, a wśród przewidzianych dalszych atrakcji będą: musztra paradna i pokaz sztuk walki w wykonaniu uczniów ZSAiO w Żywcu Moszczanicy oraz występy artystyczno – historyczne. Głównym punktem programu będzie jednak ciekawa inscenizacja:

- Widzowie będą mogli zobaczyć inscenizację szturmu na schron, z udziałem czołgu i armaty przeciwpancernej jednej z grup rekonstrukcyjnych – powiedział Łukasz Włoczek z Urzędu Gminy Jeleśnia.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę