Pogrzeb Władysława Bułki w Lipowej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Władysław Bułka zostanie pochowany jutro, 6 czerwca w Lipowej. Jego pogrzeb rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele p.w. św. Bartłomieja w Lipowej, pół godziny wcześniej wyznaczono czuwanie modlitewne.
Czemu w Lipowej, a nie w Żywcu?

bulka copy

Tutaj mieszkał, swego czasu prowadził też Izbę Regionalną wspólnie z żoną Wandą. Gromadzili w niej i prezentowali pamiątki z przeszłości, związane z naszym regionem.
W uroczystościach pogrzebowych wezmą udział przedstawiciele Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, oddając honory byłemu posłowi II i III kadencji oraz senmatorowi w latach 2001 - 2005..

W szeregu jego wystąpień Sejmowych są takie, które wydają się bardzo aktualne.

Poseł Władysław Bułka w Sejmie o Karcie Nauczyciela:

3 kadencja, 62 posiedzenie, 1 dzień (03.11.1999)
2 punkt porządku dziennego:
Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy Karta nauczyciela oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 1447).

Poseł Władysław Bułka:

Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Pragnę zadać kilka pytań w związku z nowelizowaną dzisiaj ustawą zwaną Kartą nauczyciela. Mam następujące pytania do pana ministra edukacji narodowej.

W art. 6a w pkt. 5 jest napisane, że oceny pracy nauczyciela dokonuje dyrektor szkoły, a w przypadku gdy dyrektor szkoły jest osobą nieposiadającą kwalifikacji pedagogicznych, wicedyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii samorządu uczniowskiego. Czym kierowali się pan minister i jego służby, wpisując do projektowanej ustawy powyższy zapis? Według mojej oceny dyrektor jako pracodawca winien mieć pełne kwalifikacje do takiej oceny, a nie wyręczać się swoim zastępcą i samorządem uczniowskim.

Kolejne pytanie: Czy pan minister chce zawierać układy zbiorowe z nauczycielskimi związkami zawodowymi, czy nie, i dlaczego?

Czy pan minister nie obawia się, że zmniejszenie rangi Karty nauczyciela może zmniejszyć zainteresowanie zawodem nauczycielskim? Dziękuję bardzo.

Udostępnij

3
+3
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę