Władysław Bułka zostanie pochowany jutro, 6 czerwca w Lipowej. Jego pogrzeb rozpocznie się o godz. 15.00 w kościele p.w. św. Bartłomieja w Lipowej, pół godziny wcześniej wyznaczono czuwanie modlitewne.
Czemu w Lipowej, a nie w Żywcu?
Tutaj mieszkał, swego czasu prowadził też Izbę Regionalną wspólnie z żoną Wandą. Gromadzili w niej i prezentowali pamiątki z przeszłości, związane z naszym regionem.
W uroczystościach pogrzebowych wezmą udział przedstawiciele Kancelarii Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, oddając honory byłemu posłowi II i III kadencji oraz senmatorowi w latach 2001 - 2005..
W szeregu jego wystąpień Sejmowych są takie, które wydają się bardzo aktualne.
Poseł Władysław Bułka w Sejmie o Karcie Nauczyciela:
3 kadencja, 62 posiedzenie, 1 dzień (03.11.1999)
2 punkt porządku dziennego:
Pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy Karta nauczyciela oraz o zmianie niektórych innych ustaw (druk nr 1447).
Poseł Władysław Bułka:
Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Pragnę zadać kilka pytań w związku z nowelizowaną dzisiaj ustawą zwaną Kartą nauczyciela. Mam następujące pytania do pana ministra edukacji narodowej.
W art. 6a w pkt. 5 jest napisane, że oceny pracy nauczyciela dokonuje dyrektor szkoły, a w przypadku gdy dyrektor szkoły jest osobą nieposiadającą kwalifikacji pedagogicznych, wicedyrektor szkoły po zasięgnięciu opinii samorządu uczniowskiego. Czym kierowali się pan minister i jego służby, wpisując do projektowanej ustawy powyższy zapis? Według mojej oceny dyrektor jako pracodawca winien mieć pełne kwalifikacje do takiej oceny, a nie wyręczać się swoim zastępcą i samorządem uczniowskim.
Kolejne pytanie: Czy pan minister chce zawierać układy zbiorowe z nauczycielskimi związkami zawodowymi, czy nie, i dlaczego?
Czy pan minister nie obawia się, że zmniejszenie rangi Karty nauczyciela może zmniejszyć zainteresowanie zawodem nauczycielskim? Dziękuję bardzo.