Popularne oglądanie tatrzańskich krokusów, wycieczce z Żywiecczyzny przysporzyło sporych kłopotów. Zostali okradzeni.

Stowarzyszenie Aktywne Kobiety Podbeskidzia zorganizowało w miniony weekend wycieczkę na Podhale. Celem było powitanie wiosny pośród kwiatów, popularnych o tej porze roku na Kalatówkach. Niestety w schronisku na Hali Krupowej nie wszystko się powiodło.

„W dniu dzisiejszym tj. 7 kwietnia br w godzinach 12.00-12.30 został skradziony aparat naszego Kolegi z PTTK – który charytatywnie pomagał mi w organizacji wyjazdu Stowarzyszenia na „Powitanie wiosny z krokusami na Kalatówkach”.

APELUJE DO ZŁODZIEJA O ZWROT APARATU. Mam nadzieję, że masz jeszcze odrobinę honoru! Nadmieniam, że dane z monitoringu ze schroniska na Hali Kondratowej wraz z numerami aparatu zostały w dniu dzisiejszym przekazane Policji. Bardzo proszę o przesłanie aparatu na adres Stowarzyszenia, który podam poniżej.

Jesteśmy małym Stowarzyszeniem, utrzymujemy się z drobnych składek, działamy charytatywnie. Wspieramy społeczną aktywność kobiet Podbeskidzia, w tym przede wszystkim kobiet z grup społecznych zagrożonych marginalizacją lub wymagających szczególnego wsparcia." - taką informację opublikowała w portalu społecznościowym prezes stowarzyszenia Ewelina Blacha.

"Ten wyjazd był pierwszym, którym chciałam- jako Prezes Stowarzyszenia i pasjonatka gór- zaszczepić radość z gór. Pierwszy wyjazd, który miał być początkiem naszej regularnej przygody z Tatrami!!! Dzieci otrzymywały odznaki, książeczki PTTK do zbierania punktów. A przez „tego kogoś’ kogo zlokalizował monitoring zapamiętaliśmy tylko z tego wyjazdu smutną kradzież. Tym bardziej, że do kradzieży doszło, jak zamawialiśmy obiad dla grupy!!! Złodziej wykorzystał zamieszanie!" - dodaje prezes.

Dane Aparatu:
Aparat NIKON D3200
Nr. 7225523
Obiektyw AF-S DX 18-105
Nr. 42139245”

Cała relacja z wyjazdu pozostała w skradzionym aparacie. Uczestnikom wycieczki pozostało jedyne zdjęcie,widoczne powyżej. Prezes stowarzyszenia apeluje do sprawcy zniknięcia sprzętu o odesłanie go na poniższy adres:

Prezes Stowarzyszenia 

Ewelina Blacha- tel. 501 870 524

Dane do wysyłki aparatu dla złodzieja:
Stowarzyszenie Aktywne Kobiety Podbeskidzia
ul. Ks. Prałata Jana Banasia 15/3
34-312 Międzybrodzie Bialskie.

Udostępnij

3
+3
0