Żywieckie schrony - oferta z wymogiem tolerancji - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Żywieckie bunkry zapraszają. Dwa główne zostały niedawno udostępnione zwiedzającym.

Jeden z nich zlokalizowany jest przy głównym wejściu do Parku Habsburgów, po prawej stronie, niedaleko gmachu sądu. Drugi z kolei, zawierający zresztą również ekspozycję wyposażenia przeciwlotniczego, zlokalizowany jest przy budynku dawnego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół”, czyli obecnie Miejskiego Centrum Kultury. Są to schrony przeciwlotnicze, pochodzące z końca II wojny światowej i dozbrajane jeszcze po niej.
Obiektami opiekuje się Artur Caputa z Muzeum Czynu Zbrojnego Żywiecczyzny. W porze letniej zwiedzać je można w dni powszednie i weekendy, w godzinach 09.00 – 16.00. Z jednym małym ale. Czasem można trafić na kłódkę, jak na załączonej ilustracji. Pan Adam prosi o wyrozumiałość. Zdarza się, że wyższa konieczność wymusi czasowe zamknięcie schronów.

Udostępnij

2
-3
5
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę