LGBT – gmina bez sprzeciwu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

O protestach przeciwko „LGBT” słychać ostatnio często. W wielu miastach neguje się marsze równości, od kilku dni duża popularnością w internecie cieszy się ustosunkowywanie się do tego tematu Radnych z Kraśnika. Odnieść się do tego tematu próbowano też w Jeleśni.

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Jeleśnia kwestię zagrożenia ze strony LGBT przywołał Władysław Gruszka, który jest wiceprzewodniczącym tej rady i jednocześnie sołtysem Sopotni Małej. Mandat gminny zdobył z listy Prawa i Sprawiedliwości. Gruszka zaproponował wniesienie do porządku obrad przegłosowania deklaracji pn. „Gmina Jeleśnia wolna od ideologii LGBT „. Deklaracja miałaby mieć następującą treść:

„Dla dobra życia, rodziny i naszych dzieci deklarujemy”

1. Nie zgadzamy się na sprzeczne z prawem wprowadzanie funkcjonariuszy o politycznej poprawności w szkołach przedszkola i urzędach publicznych.

2. Nie dopuścimy, aby do szkół mieli wstęp gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizują dzieci w myśl światowej organizacji WHO.

3. Będziemy wspierać rodziców aby to oni mieli wpływ na wychowywanie swoich dzieci a także  wpływ na kształt wychowywania dzieci w szkołach.

4. Nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz sterowania poprawności politycznej w zawodach wykonywanych na terenie naszej gminy    np. nauczycieli, przedsiębiorców zatrudniających uczniów na praktykach oraz urzędnikach zatrudnionych w administracji publicznej.

 Bezgłośny, odrzucający remis

Przed głosowaniem nad włączeniem deklaracji do porządku obrad nikt z radnych nie spieszył się z wzięciem udziału w dyskusji. Głos zabrał tylko przewodniczący Rady Gminy Jeleśnia:

- Bardzo Państwa proszę, żebyście nie dopuścili do zamieszczenia tego punktu w porządku obrad. Tyle mam do powiedzenia w tym temacie – powiedział Jerzy Feliks.

Nie została przyjęta do porządku obrad w stosunku głosów: 7 za wprowadzeniem, 7 przeciw. Jak akcentuje Urząd Gminy Jeleśnia w swoim ogłoszeniu, przeciwni wprowadzeniu powyższej deklaracji byli Radni Klubu „Dla ludzi”.

I co z tego..

Można poddawać pod wątpliwość to, czy w kontekście groźby zamknięcia szkół, złego stanu dróg, zawieszonej w próżni budowie nowego budynku GOK, ambarasu z wyciągami w Korbielowie i wielu innych realnych i ważnych problemów, głosowanie nad taką deklaracją jest zasadne. Zastanawiający jest natomiast ostatni punkt deklaracji. Generalnie jest mało zrozumiał i posiada braki składniowe. Gdyby go jednak potraktować domyślnie, to w artykule Gazety Wyborczej pada wątpliwość, co w takim razie z osobami wykonującymi podane tam zawody, a zaliczającymi się do LGBT? Zostaną wysiedlone, pozbawione pracy?

Temat na razie nie został podjęty.

 

Udostępnij

10
-4
14
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę