Spotkanie z Martą Frej - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Żywiecka Fundacja Rozwoju zaprasza na kolejne spotkanie z cyklem Watch Docs oraz z ciekawą postacią.

Marta Frej

Film "Proces. Federacja Rosyjska kontra Oleg Sencow" będzie można zobaczyć tylko w 20 miastach w Polsce, w tym w Żywcu. Dzieło w reżyserii Askolda Kurova to kronika pokazowego procesu politycznego przed sądem w Rostowie nad Donem, a także świadectwo solidarności z oskarżonym i skazanym Olegiem Sencowem jego kolegów po fachu: Agnieszki Holland, Kena Loacha, Pedro Almodóvara i wielu innych. Oskarżony na podstawie sfabrykowanych dowodów, torturowany w śledztwie i skazany na 20 lat więzienia Sencow prowadził strajk głodowy, zwracając uwagę świata na los kilkudziesięciu mniej od niego znanych obywateli Ukrainy nielegalnie więzionych w Rosji. Stał się symbolem walki o uwolnienie więźniów politycznych na całym świecie, a Parlament Europejski uhonorował go tegoroczną Nagrodą Sacharowa. Ten film będzie można zobaczyć już 26.07.2019 podczas w Żywcu.

Memy o ważnych sprawach

Po filmie przyjdzie czas na dyskusję. Zaproszenie do niej przyjęła Marta Frej - malarka, ilustratorka, animatorka kultury, prezeska fundacji Kulturoholizm. Zasłynęła jako autorka feministycznych memów internetowych, łączących błyskotliwy, moralizatorski humor z kunsztowną grafiką.
Marta Frej urodziła się w 1973 r. w Częstochowie. Ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Za działalność artystyczną zaangażowaną w obronę równości płci i praw kobiet została wyróżniona nagrodą Okulary Równości 2015, przyznawaną przez Fundację im. I. Jarugi-Nowackiej. Laureatka nagrody O!lśnienia roku 2017 w kategorii: sztuka. Wraz z Agnieszką Graff wydała w 2015 r. książkę „Memy i grafy. Dżender, kasa i seks”, a w ubiegłym roku ukazał się jej komiks „Dromaderki”. Najbardziej popularne prace to obrazy z podpisami ilustrujące współczesne życie kobiet w Polsce. Prace, które przybrały formę obrazów, były wystawiane w różnych galeriach w całej Polsce.
Marta Frej Memy to jedno z ciekawszych zjawisk kulturowych ostatnich lat.
Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu proszone są o rezerwację miejsc pod nr tel. 33 475 44 77 (Żywiecka Fundacja Rozwoju).
Spotykanie odbędzie się w kamienicy przy ul. Dworcowej 2, w piątek 26 lipca o godz. 18.00.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę