Wspólne warsztaty to interesująca wymiana doświadczeń, a co najważniejsze integracja, wspólne rozmowy i zabawa.
W dniach 2-3 października 2019 r. w ramach „Warsztatów zintegrowanego rozwoju – góroterapia” odbyło się spotkanie wykładowców i studentów wydziału Pedagogiki Specjalnej Dolnośląskiej Wyższej szkoły we Wrocławiu z uczestnikami i pracownikami Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej. Spotkanie
było okazją zaprezentowania metod działań terapeutycznych i rehabilitacyjnych jakie prowadzone są w Ośrodku, oraz przedstawienie walorów turystycznych naszego regionu (spacer po Żywcu i wycieczka na wzgórze Grojec), oraz bogactwa wybranych dziedzin kultury ludowej i Żywiecczyzny.
W części merytorycznej swoje prelekcje przedstawili pracownicy SDŚ Pewel Wielka:
1.”Cele i zadania Środowiskowego Domu Samopomocy” – p. Renata Puda
(Kierownik ŚDS)
2.”Specyfika pracy w ŚDS - ujęcie psychologiczne” – p. Marcin Szymański (Psycholog ŚDS)
3.”Góroterapia – możliwości wykorzystania środowiska górskiego w pracy terapeutycznej” – p.Robert Słonka (Terapeuta zajęciowy ŚDS i Przewodnik beskidzki PTT)
Wykładowcy i studenci DSW przygotowali całą masę gier integracyjnych, oraz poprowadzili z humorem zabawy i mini-dyskotekę. Podczas zajęć przygotowanych przez ŚDS można było zapoznać się z twórczością ludową charakterystyczną dla Żywiecczyzny. Panie Józefa Sidzina oraz Eugenia Godzińska poprowadziły warsztaty bibułkarskie, natomiast pan Marian Łoboz zapoznał wszystkich z tradycyjnym warsztatem rzeźbiarskim. Wspólne warsztaty to interesująca wymiana doświadczeń, a co najważniejsze integracja, wspólne rozmowy i zabawa.