O północy dotarli do wyczerpanego turysty - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

 W masywie Hali Śmietanowej na wysokości ok. 1200 m n.p.m znajdował się samotny turysta, który utknął na szlaku biegnącym w stronę schroniska na Hali Krupowej.

smietanowa

 W sobotę 28 grudnia po godzinie 21 do Stacji Centralnej GOPR w Rabce-Zdroju dotarła informacja, że w paśmie Policy w masywie Hali Śmietanowej na wysokości ok. 1200 m n.p.m znajduje się samotny turysta, który utknął na szlaku biegnącym w stronę schroniska na Hali Krupowej. Skrajnie trudne warunki oraz głęboka, niezwiązana pokrywa śnieżna przekraczająca już 100 cm, a miejscami w zaspach ponad 150 cm uniemożliwiła mu dalszą wędrówkę, a brak sił spowodowany ciągłym torowaniem drogi nie pozwala mu zawrócić.

"Wyczerpanie oraz spadająca temperatura są dla niego realnym zagrożeniem życia. Dzięki aplikacji Ratunek udaje się dokładnie zlokalizować jego położenie. Na ratunek z Rabki wyjeżdżają dwa zespoły ratownicze ze skuterem śnieżnym, oraz quadem na gąsienicach, które będą próbowały dotrzeć do poszkodowanego od strony Zubrzycy Górnej. Równocześnie od strony Zawoi i wyciągu Mosorny Groń, ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR Sekcji Babiogórskiej próbują przebić się na pomoc pechowemu turyście. Przed północą pierwszy zespół ratowników torujący drogę od strony Mosornego Gronia dociera do poszkodowanego, który jest bardzo wyczerpany i wychłodzony. Po zaopatrzeniu i ogrzaniu go na miejscu zostaje szczęśliwie ewakuowany z gór. Akcja kończy się ok godz.2 w nocy. Apelujemy do wszystkich chcących spędzać Sylwestra w górskich schroniskach aby sprawdzać warunki i poruszać się tylko po szlakach które są przetarte. Na wszystkich drogach i szlakach które są nieuczęszczane powyżej 800 m n.p.m. z powodu dużej pokrywy śnieżnej panują skrajnie trudne warunki turystyczne!" - relacjonują ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR, zachęcając ponownie do używania aplikacji. 

Udostępnij

1
+1
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę