Studenci z Berlina badali nasze lasy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Studenci z Berlina i Krakowa gościli na Żywiecczyźnie. W lasach prowadzili badania naukowe. Zobaczyli m.in. miejsca po rozpadzie drzewostanów świerkowych, zagospodarowane już przez gospodarzy naszych lasów.   

article

Na praktyki przyjechali studenci z berlińskiego uniwersytetu przyrodniczego Humboldta wraz z profesorami oraz studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - w sumie ponad 30 osób. Zajęcia odbywały się na terenie nadleśnictw Węgierska Górka i Wisła. Studenci oprowadzani byli m.in. po masywach Skrzycznego i Baraniej Góry. Obserwacje prowadzili przez tydzień - od 19 do 25 czerwca.  

- Tłumaczyliśmy naszym gościom w jaki sposób prowadzimy leśną gospodarkę. Poza tym pokazywaliśmy różne przyrządy m.in. do mierzenia wysokości drzew - tłumaczy Marian Knapek, nadleśniczy nadleśnictwa Węgierska Górka. 

Ważnym punktem badań było pokazanie studentom miejsc po rozpadzie drzewostanów świerkowych. - Las rozpadł się na kilku tysiącach hektarach. To duży problem dotykający większej części Europy. Nam udało się na zniszczonych terenach wprowadzić nowe drzewostany składające się głównie z buków i jodeł - mówi Marian Knapek. Rozpad drzewostanów spowodowany był m.in. atakiem kornika drukarza.

Dlaczego studenci na miejsce swoich badań wybrali właśnie tereny nadleśnictw Węgierska Górka i Wisła? - Jedna z wykładowczyń uniwersytetu w Berlinie, Magdalena Main - Knorn prowadziła wcześniej u nas projekt badawczy i to ona zainicjowała ten pomysł - tłumaczy nasz rozmówca.

Udostępnij

5
+5
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę