Cieszyn spacerowiczów - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Po obu stronach Olzy zebrali się dziś na umówionym spacerze legalnie protestujący w ten sposób przeciwko granicy zamkniętej dla pracowników transgranicznych.

Protest tyt

 Spacer zaplanowany został na zakres godzin 12.00 - 15.00. Zebrani protestują przeciwko temu, że ludzie nie mogą przekraczać granicy i iść do pracy albo są rozdzieleni z rodziną po drugiej stronie, w Czechach.

Wstępne i nieoficjalne szacunki mówią o liczbie około 700 osób, spacerujących w szczytowych momentach. W spacerze, w założeniu, kładziony był nacisk na bezpieczeństwo, czyli wymagane odstępy między idącymi oraz obowiązkowe maseczki. 

W wydarzeniu biorą udział także samorządowcy i politycy:

"Spacerujemy i głośno mówimy: pozwólcie ludziom pracować, otwórzcie granicę!" - napisała na swojej stronie społecznościowej Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna.

"Wraz z tysiącem mieszkańców Śląska Cieszyńskiego protestujemy przeciwko decyzji o zamknięciu transgranicznego rynku pracy. Jacek Sasin trzy dni temu na moją interpelację w sprawie granicy odpowiedział negatywnie - Panie Premierze Mateusz Morawiecki proszę pozwolić mieszkańcom powiatu cieszyńskiego wrócić do pracy." - to wpis Przemysława Koperskiego, posła Lewicy z Podbeskidzia.

Co istotne, protestujący zebrali się również po czeskiej stronie miasta, z podobnymi postulatami. Połączył ich... sznurek przeciągnięty przez Olzę.

Udostępnij

23
+21
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę