Grojec - betonoza czy udogodnienia - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W tym roku został odnowiony krzyż papieski, powstało również palenisko z kamiennymi siedziskami na szczycie Średniego Grojca, aktualnie trwa odnowienie oznakowania szlaków turystycznych, a kolejną, jednocześnie największą, realizowaną w tym roku inwestycją jest droga dojazdowa do tego miejsca, czyli ze Sporysza do Krzyża. Udało się władzom miasta pozyskać środki na jej budowę dzięki znacznemu wsparciu, jakie otrzymaliśmy z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Grojec plyta

 "By nie zmniejszać retencji, a także by droga ta miała solidną konstrukcję, jej projektanci zdecydowali, że zostanie ona wykonana z płyt betonowych wielootworowych. W ramach prac przewidywane jest wyrównanie istniejącej nawierzchni, profilowanie i dogęszczanie podłoża, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego grubości 20cm, wykonanie nawierzchni z płyt betonowych wielootworowych Jumbo 100x75x12 na posypce piaskowej grubości 5cm oraz wykonanie obustronnych poboczy z tłucznia. Całkowita wartość zamówienia (bez VAT) wynosi 260000.57 zł. Planowy termin zakończenia inwestycji to 30 listopada br.

Ta oraz inne inwestycje realizowane w otoczeniu Grojca mają na celu zwiększenie jego atrakcyjności, jako miejsca przyjaznego dla turystów. Mam nadzieję, że zachęci też właścicieli ziemi w okolicy do inwestowania w nią, i stwarzania w tamtej okolicy jak największej ilości miejsc przyjaznych dla turystów.

Góra Grojec, podobnie jak Jezioro Żywieckie jest wielką szansą dla lokalnej turystyki. Ułatwienie dojazdu daje szansę na wiele ciekawych działalności, które mogą ich właścicielom w przyszłości przysporzyć kapitału, a otoczenie góry Grojec uczynić jednym z bardziej popularnych miejsc w Beskidach." - czytamy na stronie społecznościowej burmistrza A. Szlagora. 

Czy to potrzebne?

"I teraz cały urok spacerowania na Grojec szlak trafi samochodami ludzi zaleja to miejsce niestety." - komentujący,

"wręcz przeciwnie, piesi i rowerzyści dojdą na szczyt Średniego Grojca wygodną drogą." - takie między innymi komentarz pojawił się pod informacją o tej inwestycji, na stronie A. Szlagora. 

Czytelnicy zwracają uwagę, że to praktycznie droga głównie do krzyża, podczas gdy niezrealizowane są trakty, przy których zlokalizowanych jest wiele domostw. Burmistrz odpowiada, że ma to służyć wygodzie korzystania z uroków miasta.  

Udostępnij

7
0
7
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę