Nowy szlak spacerowy - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W tym roku przy współpracy Miasta Żywiec oraz Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu udało się wytyczyć nowy szlak spacerowy. Od dawna, oczekiwany szlak na Łyskę. 

Park Zywiec szlak

Szlak rozpoczyna się przy Katedrze w Żywcu, następnie za oznaczeniami szlaku koloru czarnego udajemy się do parku, dalej nimi podążając wychodzimy wprost na ulicę Komorowskich, następnie Klonową po czym skręcamy w prawo na ulicę Grunwaldzka, za klubem Śrubka skręcamy w lewo na stromą ulicę Pierwogóra, przy jej końcu widzimy kapliczkę i skręcamy w prawo na ul. Pod Łyską, mijamy szkołę i dochodzimy do skrętu w lewo oznaczonego czarną strzałką i wchodzimy do lasu, gdzie stromym południowym zboczem osiągamy grań, dalej kierujemy się na wschód , mijamy słup wysokiego napięcia i naszym oczom ukazuje się kapliczka, popularne miejsce kultu religijnego, tutaj możemy też usiąść i podumać, do szczytu Łyski zostało nam 700m (ok 10 minut spaceru), wracamy do kapliczki z powrotem i kierujemy się stromo w dół na północ.

Następnie skręcamy ostro w prawo i dochodzimy do stacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, schodzimy w dół ulicą i skręcamy w prawo dochodząc do ulicy Kocurowskiej, która przemierzamy i skręcamy w ul. Wichrową, następnie idziemy ul. Góra Burgałowską, dochodząc do ul. Komonieckiego skręcamy w lewo i zmierzamy ulicą Pod Górą wprost do Rynku, skąd wyruszaliśmy. Trasa jest malownicza, posiada wiele punktów widokowych, umożliwiających podziwianie pasm Beskidu Żywieckiego, Śląskiego oraz Małego.

 

Udostępnij

2
+1
1
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę