Kardynał z Gwinei, Golce, łacina i pocztówki - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pochodzący z Gwinei ponad 70-letni kardynał Robert Sarah, który podpisał dekret o nadaniu tytułu bazyliki mniejszej sanktuarium w Rychwałdzie w marcu br., przyjedzie do Rychwałdu w najbliższą niedzielę.

23 lipca prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Sakramentów Świętych (od 2014 roku) o godz. 11:00 przewodniczyć będzie mszy, podczas której jego decyzja zostanie oficjalnie ogłoszona i upamiętniona tablicą. Wmurowana ona zostanie przy głównym wejściu do kościoła. 
Zanim rozpocznie się msza w bazylice, pielgrzymów witała będzie góralska kapela Fundacji Braci Golców. Msza, z powodu spodziewanych tłumów, będzie odprawiona na ołtarzu polowym. Wszystkich uczestnicy uroczystości otrzymają specjalne modlitewniki - liturgia będzie odprawiona po łacinie. Wśród pamiątek znajdą się znaczki i karty pocztowe, przewodniki po klasztorze oraz święte obrazki.
Po mszy nastąpi również odsłonięcie pomnika św. Franciszka z Asyżu, przy wejściu do bazyliki. O godz. 20:00 w kościele odbędzie się koncert Trio Appassionata.
Transmisję wydarzeń przeprowadzi Telewizja Polonia.

Udostępnij

2
+1
1
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę