Tysięczny noworodek, urodzony w tym szpitalu - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

W piątek 30 października br. o 17.55 w Szpitalu Żywiec przyszedł na świat tysięczny noworodek. Lenka urodziła się przez cesarskie cięcie. W chwili urodzenia ważyła 3,05 kg i mierzyła 53 cm. Jest śliczna i zdrowa. Mama i dziewczynka czują się dobrze, i wkrótce wyjdą ze szpitala.

Niemowle copy

Dziewczynka przyszła na świat na oddziale ginekologiczno-położniczym otwartego 24 września ubiegłego roku Szpitala Żywiec. Szpital został otwarty w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, w miejsce starej żywieckiej placówki. Nowa siedziba przyniosła ze sobą także nową jakość, która szybko zaczęła przekładać się na zainteresowanie usługami szpitala.

 - Jesteśmy miło zaskoczeni faktem, że Lenka w tak wyjątkowy sposób zaznaczyła swoje narodziny w  Szpitalu Żywiec – cieszy się świeżo upieczona mama, Anna Urbaś – Szczotka. - Co prawda poród nie przebiegł do końca tak, jak miałam zaplanowane, bo przygotowałam się do porodu siłami natury, a skończyło się cesarskim cięciem, ale i tak jestem bardzo zadowolona z przebiegu i opieki, jaką obdarzono mnie i moją córeczkę w tutejszym szpitalu – zdradza.

Porodówka w Szpitalu Żywiec cieszy się coraz większą popularnością wśród przyszłych mam nie tylko powiatu żywieckiego, ale także okolicznych miejscowości. Komfortowe i kameralne dwuosobowe pokoje z łazienkami, pojedyncze sale porodowe, doskonała opieka doświadczonych położnych, muzykoterapia, techniki łagodzenia bólu porodowego oraz opieka nad mamą i noworodkiem w pierwszych chwilach po porodzie, dostęp do najwyższej jakości sprzętu, możliwość porodów rodzinnych nawet w czasie trwającej pandemii COVID-19, kangurowanie po cesarskim cięciu (także dla ojców) przyciągają nowe pacjentki. W porównaniu do starego szpitala liczba porodów wzrosła tutaj ponad dwukrotnie (z ok. 40 do ok. 90 miesięcznie, a rekord padł we wrześniu br.: 105 urodzeń).

- Bardzo się cieszymy z tego, że w ciągu roku w naszym szpitalu udało się podwoić liczbę urodzeń w stosunku do początków działalności naszego szpitala – wyznaje Małgorzata Świątkiewicz, dyrektor Szpitala Żywiec. – To dowód na to, że znacznie poprawiły się standardy opieki okołoporodowej w żywieckim szpitalu i że kobiety chcą u nas rodzić – dodaje.

Przy oddziale działa także szkoła rodzenia, która oferuje przyszłym rodzicom nowatorskie podejście, polegające na daniu przyszłym mamom wyboru tematyki poszczególnych zajęć. To innowacyjne rozwiązanie, gdyż w innych szkołach rodzenia zazwyczaj z góry narzuca się program. W cyklu dziesięciu spotkań pacjentki wraz z partnerami otrzymują pełen pakiet informacji, jak przygotować się do porodu, rodzicielstwa, opieki nad noworodkiem i karmienia piersią. Zaletą tutejszej szkoły rodzenia jest możliwość zapoznania się z salami porodowymi oraz z personelem medycznym, który będzie opiekował się przyszłą mamą i jej dzieckiem. W przypadku zwiększonych restrykcji związanych z COVID-19 zwiedzanie szpitala odbywa się za pomocą wirtualnego spaceru.

– Kolejne dziecko, które mamy w planach na pewno też będę rodzić tutaj – obiecuje mama. – Ale może nie będzie to jeszcze dwutysięczny noworodek – dodaje ze śmiechem.

Udostępnij

4
+4
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę