Nocna akcja ratunkowa po 20-latków z Polski. Jeden spadł ze śnieżnym obrywem - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Jak podaje portalsamorzadowy.pl za PAP, słowaccy tatrzańscy ratownicy z Horskiej Zachrannej Służby (HZS) sprowadzili w nocy z poniedziałku na wtorek ze szlaku na Koprowy Szczyt dwóch polskich skialpinistów. Jeden z nich spadł ze śnieżnym obrywem tracąc narty.

Jak poinformowali na swojej stronie internetowej ratownicy (HZS), zostali oni wezwani przez matkę jednego z 20-latków, który planował z kolegą przejście z Popradzkiego Stawu przez Koprową Przełęcz na Koprowy Wierch.

- Przez cały czas wędrówki mężczyźni udostępniali lokalizację swoim bliskim za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Ponieważ transmisja nagle się zatrzymała, a rodzina nie mogła się połączyć z parą przez dłuższy czas, poprosiła o pomoc. Ośmiu ratowników górskich w dwóch grupach ruszyło w teren zabierając m.in. dron z kamerą termowizyjną - relacjonują ratownicy HZS.

Pierwszy Polak został odnaleziony bez obrażeń przy paśmie kosodrzewiny. Poinformował on o poszkodowanym towarzyszu, który podczas zjazdu narciarskiego spadł ze śnieżnym obrywem w stronę Doliny Hlińskiej. Podczas upadku mężczyzna stracił narty.

- Po dotarciu do poszkodowanego Polaka, ratownicy zapewnili mu pierwszą pomoc i rozpoczęli transport do Popradzkiego Stawu i dalej na dół, gdzie poszkodowanych odebrała rodzina. Akcja zakończyła się po północy - informuje portalsamorzadowy.pl za PAP.

horska

Udostępnij

0
0
0
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę