Sukces maturzystów z powiatu żywieckiego - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

- Szkoły średnie naszego powiatu osiągnęły wyższy poziom zdawalności matur niż średnie poziomy w województwie śląskim i w całej Polsce - informuje Dariusz Szatanik, rzecznik prasowy żywieckiego starostwa.

Zdawalność procentowa tegorocznych egzaminów dojrzałości w naszym powiecie wyniosła 81,49%. Dla porównania w województwie śląskim wskaźnik ten osiągnął 79,53%, a w Polsce 78,5%.

Biorąc pod uwagę licea ogólnokształcące powiatu żywieckiego to najlepiej w tym zestawieniu wypadło I Liceum Ogólnokształcące w Żywcu ze zdawalnością wynoszącą 94,2%. Tuż za nim uplasowały się następujące placówki: Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu (91%) i Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce (89,5%).

Jeśli chodzi o poziom zdawalności matur w technikach naszego powiatu to jest on najwyższy w technikum Zespołu Szkół Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu - wynosi 96,6%. Następne w zestawieniu są: technikum w żywieckim Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących (94%) i technikum Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Milówce (81,25%).

Maturalne wyniki opracowane zostały przez żywieckie starostwo na podstawie danych z komisji egzaminacyjnych centralnej i okręgowej oraz z powiatowych szkół.

Przypomnijmy, że maturzyści obowiązkowo przystępowali do egzaminów na poziomie podstawowym z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Poza tym, każdy musiał wybrać jeden przedmiot, który zdawać będzie na poziomie rozszerzonym. Aby zdać egzamin maturzysta musiał uzyskać co najmniej 30% dobrych odpowiedzi.

Udostępnij

0
0
0

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę