Menu

  • Wydarzenia
  • Sport
  • Biznes
  • Kultura
  • Zdrowie
  • Beskidy 112
  • Felietony
  • Przyroda
09.01.2026 16:34
Autor: RED.
Kategoria: Wydarzenia

Nowy samochód dla cieszyńskiego Domu Dziecka

Podopieczni Domu Dziecka w Cieszynie będą jeździć nowym samochodem. Powiat Cieszyński przeznaczył na ten cel z budżetu 118 559 zł. 

Jak w każdym domu, tak i w Domu Dziecka w Cieszynie potrzebny jest samochód, by dotrzeć do lekarza, szkoły czy na zajęcia dodatkowe. 

Z budżetu Powiatu Cieszyńskiego przekazano 118 559 zł na zakup samochodu, który będzie służył na co dzień mieszkającym tam dzieciom. – To ważne by dzieci miały zapewniony komfort i bezpieczeństwo. W placówkach prowadzonych przez powiat cieszyński staramy się je zapewnić na najwyższym możliwym poziomie – mówi Janina Żagan Starosta Cieszyński. 

Z nowego samochodu radości nie kryje dyrektor placówki.  – Tuż przed świętami zakupiliśmy dla Domu Dziecka w Cieszynie nowy samochód osobowy – Dacię Sandero. Cieszymy się bardzo , ponieważ ciągle gdzieś się śpieszymy i pilnie musimy dojechać na wskazany termin do lekarza, na zajęcia taneczne, pływanie, korepetycje, terapię i zakupy dla naszych wychowanków– mówi Kazimiera Habarta, dyrektor Domu Dziecka w Cieszynie. 

 

źródło: powiat.cieszyn.pl

Copyright ©2026 Beskidy News


pełna wersja