Uwaga! Są przypadki czerwonki! - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Już siedem przypadków czerwonki stwierdzono u dzieci i dorosłych w Pewli Ślemieńskiej. Żywiecki sanepid prowadzi w tej sprawie postępowanie.

czerwonka

- Pierwsze informacje o zachorowaniach otrzymaliśmy 30 października - informuje Marta Micor z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu i dodaje, że choroba dotknęła nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Jej przypadki stwierdzono w miejscowej szkole oraz w domach jednorodzinnych. Czerwonka objawia się biegunką i gorączką. Rzadziej występują wymioty.

Skąd bierze się czerwonka? - To tzw. choroba brudnych rąk. Źródłem zakażenia mogą być zanieczyszczone woda czy żywność, dlatego badamy wodę z przydomowych ujęć - tłumaczy Marta Micor. Jak uchronić się przed zachorowaniem? - Przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej higieny - radzi nasza rozmówczyni. Myjmy ręce przed jedzeniem, płuczmy owoce i warzywa oraz odpowiednio przechowujmy żywność. Ważne jest również to, by pić wodę ze sprawdzonych źródeł.

Udostępnij

0
-2
2
Reklama
Reklama
Fundacja Pomocy Dzieciom w Żywcu
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę