Sytuacja szpitala jest dramatyczna... - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Takimi słowami starosta żywiecki określił kondycję finansową szpitala powiatowego w Żywcu. Nie ukrywa, że może dojść do najgorszego.

Niedawno pisaliśmy o tym, że oddział chirurgiczny żywieckiego szpitala nie przyjmuje dzieci, które kierowane są do Bielska-Białej. W sporych opałach budżetowych jest jednak cały szpital. Powodem takiego stanu rzeczy jest niekorzystny system rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia. Placówka nie otrzymuje pieniędzy za wykonania ponadryczałtowe. Ponadto wiele usług medycznych, tych najpilniejszych, wyceniane jest według kosztów sprzed kilkunastu lat - tak przekazano dziennikarzom na konferencji prasowej. Nad żywieckim ZZOZ-em wisi widmo zamknięcia roku ze stratą 80 mln zł niezapłaconych świadczeń.

- Jeżeli nie dostaniemy pieniędzy za te świadczenia, sytuacja może być dramatyczna. Szpital będzie musiał całkowicie przestać przyjmować pacjentów. A czy Bielsko przyjmie wszystkich? Sytuacja jest naprawdę nieciekawa. Już w tej chwili mamy problemy z płynnością finansową - powiedział starosta żywiecki Andrzej Kalata.

Kalata jednak ma nadzieję, że znajdzie się jakiś pomysł na rozwiązanie problemu, a władze powiatu rozmawiają na ten temat z prezesem NFZ Andrzejem Jacyną.

 

Udostępnij

5
-13
18

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę