Żywiec bez plastiku – propozycja z zewnątrz - Beskidy News

Używamy plików cookie, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie z serwisu. Korzystając z witryny, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Witaj,

Możesz zobaczyć informacje dotyczące tylko twojego powiatu, wybierając go z listy poniżej.

 

 

Wesprzyj nas na Patronite
patronite

 

 

Nie pokazuj więcej tego okna

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Do Urzędu Miejskiego w Żywcu wpłynęła we wtorek petycja. Dotyczy ważnego i głośnego ostatnio tematu, natomiast lekko zaskakiwać może to, kto ją składa.

Adresatami petycji są: Rada Miasta Żywiec, burmistrz Antoni Szlagor oraz Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Gowin. Składającym zaś Katowickie Koło Partii Zieloni. Pismo złożone zostało w sprawie zrezygnowania z używania jednorazowego plastiku oraz rozpoczęcia akcji edukacyjnej, dotyczącej tego problemu. Apel dotyczy zaprzestania stosowania jednorazowych opakowań w trakcie wydarzeń, współfinansowanych przez miasto Żywiec. Partia Zieloni, dla przykładu wymienia Wałbrzych, który już podjął taką decyzję. W jego ślady podobno idą już: Gdynia, Kraków, Płock, Sosnowiec i… Nowy Jork. Całość pisma znajduje się w pliku pod tekstem.

„Podążajmy śladem pionierów i bądźmy kolejnym mądrym przykładem dla innych, nie tylko Polskich miast. Mieszkańcy Żywca na to zasługują.”

Poza przytoczonymi powyżej zdaniami, nie wiadomo dlaczego akurat Żywiec stał się adresatem takiej petycji. Nie ma oficjalnej informacji, by podobna złożona była w innych, bliskich nam miastach. Spowodował to głośny temat spalarni/ciepłowni lub wysokie miejsce Żywca w tabelach miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem? Nie jest to istotne, skoro kierunek wydaje się być słuszny. Odpowiedź władz miasta pokaże, czy będziemy jak Nowy Jork i Sosnowiec.

pdftresc_petycji.pdf416.05 KB

Udostępnij

9
+9
0
Reklama

Pobierz bezpłatną aplikację

Informacje z Twojego powiatu na wyciągnięcie ręki.

Google Play

Logo Beskidy News
Masz dla nas informacje? Newsy? Widziałeś lub słyszałeś coś ważnego? Chcesz, aby Twoją sprawą zajął się reporter? Daj nam znać. Dyżurujemy całą dobę, reagujemy od razu.

 

Imię i nazwisko (*)
Podaj imię i nazwisko
E-mail (*)
Podaj adres e-mail
Temat (*)
Podaj temat
Wiadomość (*)
Napisz wiadomość
Załącznik
Dodaj załącznik
(gif, jpeg, jpg, png, zip)
Captcha (*)
Rozwiąż captchę